نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

حجم سفرهاي نوروزي در بافق 23درصد افزايش يافت


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق به نقل از روزنامه اطلاعات: محمدعلي طالعي رئيس كميته خدمات سفرهاي نوروزي در گفتگو با خبرنگار روزنامه اطلاعات گفت: به دليل وجود آب و هواي مطلوب شهرستان بافق و از سوي ديگر بارندگي و سيل‌آسا بودن اكثر استان‌هاي كشور، فراواني جمعيت مسافران نوروزي به جنوب شرق ايران بيش از سال‌هاي گذشته بود و اين شهرستان نيز از اين موضوع مثتثني نبوده و اين آمار بي‌سابقه را رقم زده است.

وي افزود: مجموعه تفرجگاه آبشار با 187هزار نفر پربازديد كننده‌ترين مكان تفريحي بافق و پارك و مجموعه ديدني آهنشهر، امامزاده عبدالله(ع) و كمپ‌هاي كاراكال در منطقه صادق‌آباد و شن و شادن در رديف‌هاي بعدي فراواني بازديدكنندگان بودند.

رئيس كميته خدمات سفرهاي نوروزي بافق خاطرنشان كرد: باتوجه به درخواست بالاي مسافران و گردشگران براي اقامتگاه‌هاي بوم‌گردي در ايام نوروز، امسال 49درصد نسبت به نوروز 97 رشد اقامتگاهي داشتيم.

معاون فرماندار بافق ادامه داد: تلاش خواهيم كرد تا براي سال‌هاي آينده حمايت‌هاي بيشتري براي توسعه مراكز اقامتي شهري و روستايي صورت پذيرد.

او به ظرفيت‌هاي معدني و قرارگرفتن بافق در مسير پنج راه ريلي كشور اشاره و تصريح كرد: افزايش چشمگير سفرهاي نوروزي در شهرستان بافق نشان از رشد و بالندگي فكري و اقتصادي در زندگي مردم است.

وي بر توسعه و رونق صنعت گردشگري و در اين شهرستان تاكيد و بيان كرد: روزي كه ذخاير معدني به اتمام مي‌رسد، جذب گردشگر داخلي و خارجي به اين شهرستان تاريخي جايگزين مناسبي براي معادن خواهد بود.

11 اقامتگاه شهري و روستايي در شهرستان بافق ميزبان مسافران نوروزي امسال بودند.

 200 اثر تاريخي در بافق شناسايي شده كه از اين تعداد 44 اثر در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است.