نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

اجرای طرح جمعه، ايمان و ايمني در نماز جمعه بافق

اجرای طرح جمعه، ايمان و ايمني در نماز جمعه بافق


اجرای طرح جمعه، ايمان و ايمني در نماز جمعه بافق

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، "محمد رضا فتاحی" رئیس جمعیت هلال احمر بافق در این زمینه گفت: طرح جمعه، ايمان و ايمني با برپايي چادرهاي اين جمعیت در نماز جمعه را از بهترين زمينه هاي آموزش مردم در جامعه عنوان كرد.

وي با بيان اين كه شعار ايمان در نماز جمعه مي تواند از نظر روحي نمازگزاران را با رشد معنوي روبه رو كند، تصريح كرد: شعار ايمني نيز در راستاي آموزش ايمني بيش تر در مباحث فيزيكي و رواني بسيار كاربرد خواهد داشت.

فتاحی با بيان اين كه يكي از فلسفه هاي امر به معروف نيز استمرار بيان مطلبي خاصي براي استفاده و بهره گيري مفيد جامعه است، افزود: استمرار طرح جمعه، ايمان و ايمني بايد به صورت هميشگي در بين نمازگزاران در آمده تا در عام مردم جا پيدا كند و جزو فرهنگ آحاد جامعه شود.
وي خاطر نشان كرد: طرح جمعه، ايمان و ايمني در جوامع مسلمين جهان فقط در ايران برگزار مي شود و بايد براي به روز كردن اين طرح گاهي ابتكاراتي جديدي را در اين طرح لحاظ شود.

رئیس جمعیت هلال احمر بافق گفت : این طرح بمناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی باشعارها و پیام هايی از قبیل: فراگیري آموزش امداد و کمک هاي اولیه جهت کاهش دادن آسیب هاي ناشی از حوادث - امدادگر خانواده خود باشیم - آماده و در دسترس بودن کیف نجات خانواده ،شروع بکار کرد.

تست قند خون ، اندازه گیری فشار خون ، پخش بروشور و سی دی های آموزشی و توزیع کیف امداد خانواده از جمله برنامه های این جمعیت در نماز جمعه این هفته شهرستان بافق بود.