نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

اراده و خودباوری زمینه‌ساز اعتلای جوانان است

اراده و خودباوری زمینه‌ساز اعتلای جوانان است


فرماندار بافق:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق مهدی دهقان خاوری در نشست جوانان پیروان ولایت زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) با گرامیداشت سالروز ولادت باسعادت حضرت علی اکبر (ع) نامگذاری ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) به نام روز جوان را نشان از اهمیت دادن به شخصیت، مقام و منزلت جوانان دانست.

وی اظهار داشت: ارتقای ارزش‌‌های متعالی و روحیه فداکاری و ایثار در نسل جوان، زمینه‌‌ساز بروز خلاقیت و افزایش نشاط اجتماعی است و امید به آینده جوانان و تقویت روحیه خودباوری و اعتماد به نفس ملی در بین جوانان را افزایش می‌دهد.

دهقان خاوری با اشاره به خلق و خوی حضرت علی اکبر (ع) افزود: رفتار و حرکات و ادب و متانت آن حضرت در حد اعلا بود به نحوی که رفتارش ایشان یادآور حرکات و رفتار پیامبر خدا (ص) بود و همین سبب می‌شد تا در چهره او شخصیت پیامبر (ص) را مشاهده کنند.

وی با تاکید بر ضرورت پیروی نسل جوان از آموزه‌های آن حضرت خاطرنشان کرد: امیدواریم تمام جوانان این مرز و بوم با تاسی از زندگی حضرت علی‌اکبر(ع) و الگوپذیری از شخصیت ایشان همواره ادامه ‌دهنده راه وی باشند.

فرماندار بافق خودباوری و اراده جوانان را زمینه پیشرفت و اعتلای آنان عنوان کرد و گفت: شرط موفقیت در تمامی مراحل زندگی، هدایت و توجه ویژه پروردگار است و این توفیق جز با داشتن اخلاص برای خدا و اراده جوانان  به دست نمی‌آید.

دهقان خاوری با بیان برخی از علل موفقیت فرهیختگان و نخبگان در کشور تصریح کرد: اراده و توکل به خداوند مهم‌ترین عاملی است که جوانان باید با توجه به آن قله‌های پیشرفت و سعادت را طی کنند.

در این نشست شرکت کنندگان برخی از مشکلات خود را در زمینه برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت، تحصیلات و... را با فرماندار بافق در میان گذاشتند که خاوری قول پیگیری داد.