نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

از تخصیص زمین برای فرهنگیان و رفع مشکلات کمپ های گردشگری بافق تا جلوگیری از خام فروشی و سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه بیمارستان

از تخصیص زمین برای فرهنگیان و رفع مشکلات کمپ های گردشگری بافق تا جلوگیری از خام فروشی و سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه بیمارستانبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ محمدعلی طالبی در خصوص افزایش سهمیه بلیط قطار و توسعه ریلی شهرستان بافق گفت: طبق پیگیری های فرماندار سهمیه اضافه شده و راه آهن استان نیز قول افزایش سهمیه برای سال 99 را داده است و طی صحبت با مدیرکل راه آهن بر این موضوع تاکید خواهم کرد. در بحث توسعه ریلی با قاطعیت می گویم شهرستان بافق حساس ترین نقطه برای توسعه ارتباطات ریلی و موقعیت ممتاز در کشور است و به همین جهت پیگیری هایی داشته ایم و اخیرا برای برخی سرمایه گذاران در حوزه ریلی اقداماتی در سطح استان انجام داده ایم تا در بافق نیز شاهد آن باشیم.

 

 

وی یکی از پروژه هایی که بصورت جدی پیگیری می شود را دو خطه کردن مسیر بافق – ارژنگ عنوان کرد و افزود: بخشی از این پروژه در سفر ریاست جمهوری افتتاح شد و فاز بعدی آن در حال اجرا اشت که کمک به افزایش این ارتباطات می کند.

 

 

استاندار یزد در خصوص مساعدت و تخصیص زمین یا شهرکی برای فرهنگیان بیان کرد:در بافق محدودیت هایی وجود دارد اما طی جلسه ای در حوزه فرهنگیان مقرر شد پیشنهاداتی برای تغییر کاربری و رفع مشکل فرهنگیان داده شود و کارهایی برای شناسایی زمین هایی مناسب انجام شده که در دستور کار شورای مسکن قرار می گیرد تا بتوانیم مساعدتی در این رابطه داشته باشیم.

 

 

وی بهای توسعه یافتگی در برخی مناطق کشور را علت افزایش قیمت زمین دانست و اظهار کرد: شاید هیچ کجای استان این چنین رشد قیمت زمین اتفاق نیافتاده و این رشد همراه با توسعه شهرستان بوده است . در جهت کاهش قیمت زمین کارهایی میتوانیم انجام می دهیم و اخیر در خصوص شهرک پردیس برای کارکنان شرکت سنگ آهن موضوع را در کارگروه زیربنایی استان مصوب کردیم که در بحث تامین زمین مورد نیاز در شهرستان موثر است.

 

 

طالبی درباره علت سفر های دیر به دیر در بافق گفت: از زمانی که مسئولیت استانداری را به عهده گرفته ام به ضرس قاطع می گویم هیچ کس به اندازه من سفر شهرستانی نرفته است . با اطمینان می گویم برنامه سفرهای شهرستانی متناسب با حجم کاری در استان و به اندازه است و وضعیت مطلوبی در سفرهای شهرستانی ما وجود دارد و ننشسته ایم تا تنها برای افتتاح پروژه ای یا مناسبت خاصی به شهرستان ها سفر کنیم.

 

 

وی در بحث مشکلات کمپ های گردشگری بافق بیان کرد: امروز از فرصت حضور مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان و فرماندار بافق استفاده و این موضوع را مطرح نمودم و مقرر شد جلسه ای در شهرستان برگزار شود تا مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد بیان وصورتجلسه شود و موضوع مربوط به کمپ های گردشگری حل شود.

 

 

استاندار یزد در بحث به کارگیری نیروهای توانمند شهرستان بافق در سمت مدیریت کل و اینکه آیا مسئولین شهرستان لیستی در اختیار وی قرار داده اند،پاسخ داد: ما نیز به این موضوع توجه داشته ایم و لیستی نیز دریافت کرده ایم. اما فرصت هایی که در اختیار داریم کمی محدود است و در مقطع تغییر دولت نیستیم که بخواهیم تعداد زیادی از افرادی را جا به جا کنیم. دولت در به کارگیری نیرو شرایطی دارد که نسبت به گذشته متفاوت است و برای هر پستی شرایط قانونی در نظر گرفته شده که کار را سخت می کند و افرادی که از شهرستان معرفی می شوند علیرغم توانمندی فاقد آن شرایط قانونی هستند.اما با وجود همه این مشکلات چند نیروی بافقی در دستگاه های استانی داریم.

 

 

وی در پاسخ به اینکه میزان اعتبارات استان به شهرستان بر چه اساس است،گفت: زمانی که میخواهند اعتبارات را توزیع کنند بر اساس شاخص های علمی که در سازمان مدیریت و برنامه ریزی نهایی می شود درصد شهرستان مشخص و مبلغی داده می شود.امسال اعتبارات تملک دارایی های شهرستان ۱۹میلیارد تومان بوده است.تخصیص بخاطر شرایط کشور 100 درصد نیست و هیچ زمانی بخاطر داشتن معدن یا صنایع دیگر اعتبارات شهرستان کم نمی شود.

 

 

طالبی در پاسخ به سوال خبرنگار که چه اقدامات برای رفع ابهامات مرزی بافق و بهاباد شده،اظهار کرد: جلساتی جداگانه و مشترک بین مسئولان بافق و بهاباد داشته ایم و نهایتا با نظرات مسئولان دو شهرستان و پیگیری نماینده مجلس موضوع به وزرات کشور منعکس شد تا نظر دهند. تیمی از سوی وزرات کشور فرستاده شد تا موضوع را بررسی کنند اما هنوز نتیجه ای به استان اعلام نشده است.

 

 

وی در بحث جلوگیری از خام فروشی و خروج سنگ از استان عنوان کرد:سیاست گذاری در استان انجام و تاکید به  تامین سنگ مورد نیاز برای واحدهای فرآوری شده و براساس آن می خواهیم به سمتی برویم که از تعهد واحدهای معدنی استان نسبت به واحدهای بیرونی کمتر شود و سنگ خام از استان یزد خارج نشود.

 

 

استاندار یزد در خصوص واگذاری معدن چاه گز با بیان اینکه این معدن دولتی است و دولت می تواند درباره آن تصمیم بگیرد،افزود: دولت با توجه به نیازهایی که در سطح کشور وجود دارد میزانی از سنگ را برای واگذاری به واحدی مشخص می کند تا برای تامین خوراک منطقه واگذار شود و تصمیماتی که تاکنون بوده از واگذاری به هیچ واحدی نبوده است.معدن دی 19 با ذخیره بسیار خوب وجود دارد که در حال انجام کارهای اکتشافی است و با دریافت مجوز مورد بهره برداری قرار می گیرد و می تواند کمک خوبی برای تامین خوراک واحد های معدنی و صنعتی استان داشته باشد.

 

 

وی در پاسخ به این سوال که چرا سفر بافق و بهاباد در یک روز است،گفت: این یک قاعده همیشگی نیست اما در زمان هایی که محدودیت وقت داشته باشیم مانند ایام دهه فجر شرایط به گونه ای فراهم می شود که در یک روز به دو شهرستان سفر کنیم.

 

 

طالبی در بحث سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه بیمارستان بیان کرد: در این حوزه محدودیت هایی در صدور مجوز داریم که متناسب با میزان جمعیت شاخص هایی وجود دارد که وزارت بهداشت براساس آن مجوز می دهد و با وجود بیمارستان ولی عصر بافق بعید می دانم وزرات بهداشت مجوزی برای بیمارستان خصوصی صادر کند، از این جهت باید پیگیری کنم تا این بیمارستان موجود، برخوردار از امکانات مناسب و نیروی های متخصص باشد و از امکانات دیگر بخش خصوصی استفاده کنیم.

 

 

وی در بحث افزایش تعداد مهاجرین آن را مشکل همه استان یزد دانست و اعلام کرد: یزد سومین استان مهاجر پذیر است. اما طبق قانون هر ایرانی در هر جای ایران می تواند ساکن شود و باید زمینه های لازم برای تبعات حضور مهاجران در سطح جامعه تا حداقل ممکن کاهش یابد که این تدابیر ملی را می طلبد.

 

 

استاندار یزد در بحث معدن کوشک با اشاره به اینکه مهلت پرونده بهره برداری این معدن در آذر ماه به پایان می رسید ،گفت:  بر اساس درخواست مسئولان شهرستان باتوجه به اینکه سرمایه گذار این معدن به برخی قول های خود به ویژه در حوزه سرمایه گذاری در شهرستان عمل نکرده و نارضایتی هایی به وجود آورده است، از وزارت صمت درخواست شد که پرونده بهره برداری آن تمدید نشود و بعد از این اتفاق زمان کمی برای به مزایده گذاشتن این معدن وجود داشت و از سویی قطع ناگهانی فعالیت یک سرمایه گذار و واگذاری به فرد دیگر سبب بیکاری تعداد بسیاری و وجود مشکلاتی می شد، مقرر شد در مدت ۶ ماه این پروانه تمدید و مسئولان شهرستان در مورد آن تصمیم گیری کنند که با شرط اجرای تعهدات این موضوع تمدید خواهد شد.

 

 

طالبی در بخش دیگر این نشست  از زحمات محمد زاده رحمانی به عنوان یکی از فرمانداران موفق استان که با وجود موانع و مشکلات تعاملات خوبی در شهرستان ایجاد کرده است،تشکر نمود.

 

 

وی در بحث انتخابات بیان کرد: همه شرایط برای حضور پرشور در انتخابات انجام گرفته عوامل اجرایی شعب انتخاب و در حال برگزاری دوره های آموزشی برای این افراد هستیم و برنامه های مختلف توسط کمیته ها برای حضور پررنگ مردم صورت می گیرد.

 

 

استاندار یزد در پایان این نشست با تاکید به تلاش برای استفاده از ظرفیت های بسیار خوب بافق،گفت:بافق افراد دلسوز فراوانی دارد اما متاسفانه برخی مسائل سبب می شود تا برخی نیروها مقابل هم قرار گیرند. اجازه دهید مسائل از مجاری قانونی خود دنبال و حل شود و مطمئنا منافع شهرستان و شرکت سنگ آهن مرکزی در تصمیمات مسئولان ملی،استانی و شهرستانی مورد توجه است.

 

 

خبر: ن.رادمنش