نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

از داوطلبان فعال جمعیت هلال احمر بافق تجلیل شد

از داوطلبان فعال جمعیت هلال احمر بافق تجلیل شد


از داوطلبان فعال جمعیت هلال احمر بافق تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق : "فرماندار بافق" در مراسم تجلیل از داوطلبان فعال جمعیت هلال احمر بافق که در مجتمع فرهنگی ارشاد بافق برگزار شد اظهار داشت : داوطلبان هلال احمر با حرکت در مسیر فطری و خدمت به انسانهای نیازمند کاری ارزشمند را ترویج می کنند.

حسین ندافیان ادامه داد: هیبت و عزت جمعیت هلال احمر به داوطلبان آن است و نگاه، فعالیت، اقدام داوطلب با عنایت الهی روبروست و کارش با برکت است.

فرماندار بافق یکی از اصول اساسی نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر را اصل خدمات داوطلبانه خواند و گفت: براین اساس و درجهت تحقق این اصل اساسی ، هم اکنون در بیش از 180 کشور دنیا ، سازمان ها و یا موسسات داوطلبان وابسته به جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر فعالیت می نمایند .

ندافیان در ادامه تلاش برای تسکین آلام انسان‌ها در مأموریت‌های امدادی و کوشش در جهت برقراری دوستی و تفاهم در زمان صلح و آرامش را از اهداف جمعیت هلال احمر برشمرد و افزود: برای رسیدن به اهداف این جمعیت باید داوطلبان به صورت تشکل‌های واحد و سازمان یافته‌ای چون خانه داوطلبان فعالیت کنند و به علاوه بحث مکمل آموزش امداد و نجات باید به صورت جدی دنبال شود.

حسین ندافیان در بخش دیگری از صحبتهای خود خواستار حضور و پشتیبانی مردم در برگزاری انتخابات این جمعیت در اردیبهشت سال آینده شد و تاکید کرد: حضور همه اقشار مختلف مردم در جمعیت هلال احمر به عنوان عضو داوطلب از مردمی بودن این جمعیت حکایت دارد.

وي گفت: شرط شركت در انتخابات عضويت در يكي از گروههاي جوانان، امدادگران و داوطلبان جمعيت هلال احمر مي باشد و مهلت عضوگيري در اين نهاد به منظور شركت در انتخابات تا 22 آبان ماه جاري است.

فرماندار بافق همچنین خواستار گسترش انگیزه خدمت به مردم در سطح جامعه شد و افزود: فعالیت های جمعیت هلال احمر محدود نیست و هر بخش از جامعه که نیازمند خدمت در جمعیت هلال احمر باشد، هلال احمر در آن جا حضور خواهد داشت.

وي افزود: از نيازهاي اصلي جمعيت هلال احمر راه اندازي پايگاههاي داوطلبي در محلات، مساجد، ادارات و كارخانجات براي تشكيل تيم هاي تخصصي امداد و نجات است.

در ادامه رئیس جمعیت هلال احمر بافق ضمن تقدیر و تشکر از داوطلبان عرصه امداد ،هدف از برگزاري اين جلسه را انسجام عملكرد داوطلبي، تقويت مشاركت اجتماعي داوطلبان، تقدير و تجليل از فعاليتهاي داوطلبان در زمينه هاي مختلف بیان کرد.

 

"محمد رضا فتاحی" آمار داوطلبان شهرستان بافق را چهار هزار نفر و تعداد خانه داوطلب را یک مورد و تعداد پايگاههاي داوطلب را 10 مورد ذكر كرد.

فتاحی با اشاره به برنامه های این پایگاه ها گفت: پایگاه های داوطلبی در قالب چهار فاز شامل مساجد،ادارات، کارخانجات دولتی و خصوصی، محلات کشور و ایرانیان خارج از کشور برنامه ریزی شده است.

وی به فعالیتهای پایگاه ها اشاره کرد و افزود: در این پایگاه ها داوطلبی در قالب 12 تیم مشغول فعالیت هستند.

به گفته فتاحی داوطلبان حاضر در این پایگاه ها آموزشهای کمکهای اولیه خود امدادی، اقدامات بشردوستانه و سازماندهی و ارائه خدمات را فرامی گیرند.

محمدرضا فتاحی با اشاره به کمک 200 میلیون ريالی مردم بافق به قطعی زده گان سومالی گفت: كمك به نیازمندان و آسیب دیدگان در هر زمان و مكانی باید با خلوص نیت و بدون هیچ منتی انجام شود.

رییس جمعیت هلال احمر بافق سازمان داوطلبان جمعيت هلال احمر را متولي ساماندهي توانمنديهاي داوطلبان به نفع محرومان ونيازمندان جامعه خواند وگفت: يكي از روشهاي ارائه خدمات داوطلبانه توسط خيرين پايگاههاي داوطلبان مي باشد.

فتاحی داوطلبان را به عنوان بازوان پر توان هلال احمر در زمینه های اجرای برنامه های عمومی و مردمی نامید و اظهار داشت : شناسايي، جذب، سازماندهي و بهره گيري از خدمات اعضا و داوطلبان جمعيت در راستاي انجام فعاليتهاي انسان دوستانه و عام­المنفعه جمعيت و حمايت از آسيب ديدگان از حوادث و سوانح و افراد آسيب پذير جامعه جزء ماموریتهای اصلی سازمان داوطلبان می باشد.

رئیس جمعيت هلال احمر بافق با اشاره به برنامه هاي اين جمعيت طي یکسال گذشته بيان داشت: افتتاح پايگاه امداد و نجات بين جاده اي ، اجرای طرح ملی همای رحمت ، طرح جهاد رمضان ، آموزش عمومی و تخصصي امداد و نجات ، اجراي پروژه های داوطلبي در مناطق محروم شهرستان از ديگر فعاليت هاي جمعيت هلال احمر بافق بوده است.

در این همایش از " مرجان محمدی" به عنوان داوطلب برگزیده کشوری در مسابقات مهر پویان هلال احمر در بخش امداد و کمکهای اولیه تقدیر شد.

در پايان به 20 نفر از اعضای شورای اجرایی ،خيرين و فعالان هلال احمر بافق هدايايي اهدا شد.