نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

اشتغال زایی بیش از هزار نفر در روستاهای استان یزد

اشتغال زایی بیش از هزار نفر در روستاهای استان یزدبه گزارش روابط عمومی بخشداری شهرستان بافق؛ یارمند با بیان اینکه یکی از اهداف دولت رسیدگی به اشتغال پایدار روستاییان است اظهار داشت:جلسه توجیهی با اجرایی شدن قانون حمایت از اشتغال پایدار مناطق روستایی  و عشایری و شهرهای زیر ده هزار نفر در شهرستان بافق برای دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی و دستگاههای اجرایی متولی امر برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این جلسه را تبیین  انگیزه افزایی، حفظ منابع اقتصادی روستایی و افزایش حس اعتماد بنفس برای روستاییان در بافق عنوان کرد.

یارمند افزود: این امکان فراهم است با توجه به پتانسیل بسیار خوب در روستاهای بافق و قابلیت های در زمینه مختلف صنعت، معدن، صنایع دستی، گردشگری و همچنین طرح های کشاورزی، منابع طبیعی و کمک به طرح های اقتصادی روستایی و شهرهای زیر ده هزار نفر که نیاز به تسهیلات سرمایه در گردش دارند با مراجعه به بخشداری و ارائه درخواست رسیدگی می شود .

مدیر کل امور روستایی و عشایری استان یزد کف تسهیلات را ۱۰۰ میلیون تومان و سقف دو میلیارد تومان در قالب برنامه جنبه اجرایی اعلام کرد.

وی همچنین تصریح کرد: از ابتدای کار دولت یازدهم بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح های اشتغالزایی کل روستاهای استان با اشتغالی بالغ بر هزار و ۱۲۷ نفر انجام شده است.

عکس: محمود تقی زاده بافقی.