فرماندار شهرستان بافق در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان اعلام کرد:
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ محمد زاده رحمانی در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بافق با اشاره به نامگذاری سال جدید به حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: مهم ترین اثر توجه به این مقوله در حوزه اشتغال جوانان نمایان می شود.
وی افزود: قاچاق کالا با بیکاری رابطه مستقیم دارد و افزایش بی رویه و مصرف کالای خارجی به اشتغال ضربه می زند.
زاده رحمانی حمایت از تولید کالای ایرانی را عاملی جهت ایجاد اشتغال و حمایت بصورت مستقیم و غیر مستقیم از جوانان بیان کرد.
فرماندار شهرستان بافق همچنین با اشاره به اینکه در سالجاری روی دو موضوع کاربردی اشتغال و مسکن برنامه ریزی می شود تصریح کرد: با پیگیری و همکاری اعضای شورای اسلامی و اداره مسکن و شهرسازی ورود به مسکن اجتماعی صورت گرفته است.
وی همچنین با بیان اینکه آمار جمعیت از سال ۹۰ تا ۹۵ نشان از مهاجرپذیری بافق دارد خاطر نشان کرد:با افزایش ۱۵ هزار نفر جمعیت رابطه عرضه و تقاضا زمین دچار مشکل شده و افزایش قیمت در بافق نسبت به شهرهای دیگر استان و کشور مشهود است.
بالاترین مقام اجرایی شهرستان از برگزاری جلسه ستاد بازآفرینی شهری با دبیری شهرداری خبر داد و عنوان کرد: در سال ۹۷ بر روی تامین اراضی مسکونی متمرکز می شویم.
وی ابراز امیدواری کرد با ورود به صنایع جوار معدنی و صنایع جانبی و تبدیلی بخش کشاورزی، نرخ بیکاری از این که هست در بافق کمتر شود.
زاده رحمانی همچنین با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در حوزه روستایی و عشایری گفت: در اسفندماه سال گذشته تقریبا برای سهمیه اول شهرستان تصمیم گیری شد و از ابتدای سال جاری کارگروه اشتغال برای جذب سهمیه های بعدی تصمیم گیری می کند.
زاده رحمانی در ادامه با اشاره به عملکرد مثبت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره ورزش و جوانان عنوان کرد: انجمن های هنری و هیات های ورزشی با همت مسوولان این دو اداره زنده شده است.
این مقام مسوول همچنین از اجرای طرح امگا ویژه کنکوری ها خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر حدود ۱۸۰ نفر دانش آموز بافقی در کلاسهای  طرح امگا که با همکاری معلمان نخبه استان یزد تشکیل شده است شرکت می کنند و امیدواریم جایگاه شهرستان در کنکور سال ۹۷ ارتقا پیدا کند.
 

IMG_1992.JPG IMG_1989.JPG IMG_1965.JPG IMG_1966.JPG IMG_1970.JPG IMG_1985.JPG IMG_1987.JPG
بله