نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

اشتغال 21 لوکوموتیوران آموزش دیده در شرکت راه آهن بافق و یزد

اشتغال 21 لوکوموتیوران آموزش دیده در شرکت راه آهن بافق و یزد


رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بافق خبر داد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، در راستای اشاعه فرهنگ مهارت آموزی و آموزش های فنی و حرفه ای پرسنل مرکز آموزش فنی و حرفه ای بافق با امام جمعه این شهرستان دیدار کردند .

امام جمعه شهرستان بافق در این دیدار گفت: افراد با ویژگی های فنی و سواد بالا در دین اسلام از قدر و منزلت بالایی برخوردار هستند به گونه ای که در زمان پیامبر نیز به اسرایی که مسلمانان را باسواد می کردند آزادی داده می شد.

حجت الاسلام سلیمانی خطاب به کارکنان آموزش فنی و حرفه ای توصیه کرد: با توجه به نام امسال با عنوان حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی باید حداکثر توان خود را در جهت جذب و تربیت نیروی کارآمد به کار ببرید تا با ورود افراد مطلع به بازار کار ، از ضرر و زیان به اموال بیت المال جلوگیری شود.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بافق نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از عملکرد این مرکز در سال 1391 اظهار داشت: در سال گذشته یک هزار و 919 کارآموز در دوره های مهارتی این مرکز به میزان 317 هزار و 931 نفر – ساعت شرکت کردند.

کاظم ناظمی آموزش های مهارتی این مرکز را در بخش های جوار دانشگاه ، کارگاه صنایع ضمن کار ، آموزش اصناف ، کارگاه سیار شهری ، کارگاه روستایی ، کارگاه ثابت و طرح استاد – شاگردی عنوان کرد و افزود: بیشترین آمار شرکت کنندگان در بخش سیار شهری با شرکت 475 نفر بوده است.

وی ابراز کرد: در حوزه آزمون با شرکت یک هزار و 500 مهارت آموخته در آزمون های پایان دوره ، یک هزار نفر موفق به گرفتم گواهینامه مهارت شدند .

این مقام مسئول در ادامه از تجهیز و راه اندازی کارگاه رایانه این مرکز با مساعدت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و فرمانداری بافق در راستای توسعه و تجهیز کارگاه ها خبر داد.

ناظمی شاخص ترین اقدام صورت گرفته توسط مرکز فنی و حرفه ای بافق را برگزاری دوره لوکوموتیو رانی دانست که 21 کارآموز شرکت کننده در این دوره پس از اتمام آموزش به عنوان لوکوموتیو ران در شرکت راه آهن بافق و یزد مشغول به کار شده اند/ عبداللهی