نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

آغاز به کار دور جدید طرح ملی رحمت

آغاز به کار دور جدید طرح ملی رحمت


آغاز به کار دور جدید طرح ملی رحمت

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق، نشست توجیهی- آموزشی مربیان طرح ملی رحمت شهرستان بافق با حضور مسئول حوزه علميه خواهران ، مسئول بسيج خواهران وپايگاهاي بسيج و نيز مربيان اين دوره در فرمانداري تشكيل شد و طی آن چگونگی روند اجرای این طرح تشریح شد.

در این نشست،  مسئول دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداري  با اشاره به اهمیت افزایش معلومات عمومی خانواده ها اظهار داشت: روش همسرداری از مسائل مهمی است که باید بتوانیم با الگودهی از ائمه اطهار(ع) از آن بهره مند شویم. همچنین افزایش معلومات عمومی در این راستا مؤثر است و باید برای حفظ و استمرار آن پشتوانه معرفتی ایجاد کنیم که این امر جز با تلاش وسیع ممکن نمی شود.

وی در ادامه افزود: افزایش قدرت تفکر، تأمل و تعمق در افراد جامعه، استفاده از روش های تربیتی قرآن و سیره ائمه اطهار(ع)، حفظ و تقویت ابعاد وجودی مذهبی و کار در مسئله شناخت و آموزش با هدف تغییر رفتار در جامعه، از جمله مسائلی است که در این مسیر باید مورد توجه قرار گیرد.

مظفري با تشکر از فعالان طرح ملی رحمت گفت: 5 باید به مسئله آموزش زنان درهمه جاي كشور توجه ویژه داشت و اجرای طرح رحمت می تواند نقش به سزایی در این راستا داشته باشد.

وی اظهار داشت: خانواده واحد بنیادین حیات اجتماعی است و در دنیای امروز؛ از بین رفتن قبح طلاق، افزایش انتظار همسران از یکدیگر، مصرف زدگی، ضعف کارآمدی خانواده ها، جانشین شدن نهادهای مختلف به جای نهاد خانواده در امر تربیت و پرورش فرزندان، زدودن حساسیت اذهان نسبت به مسائل خانواده و ارزش های معنوی، افزایش سن ازدواج، کم شدن ارتباطات کلامی در خانواده، چند شغله بودن مردان ، اشتغال زنان در صورت عدم مدیریت کارآمد و عدم رغبت به فرزندآوری از مهمترین تهدیداتی است که خانواده را دچار تزلزل می کند.

مسئول دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداري افزود: دو جلد کتاب "کانون مهرورزی" تألیف حجه الاسلام و المسلمین دکتر پسندیده منبع تدریس دور جدید طرح رحمت است. هر جلد از این کتاب 16 درس دارد و 16 کلاس خواهد داشت که در آن ها مباحث کتاب مذکور ارائه می شود. 3 جلسه آخر علاوه بر دروس کانون مهرورزی به بحث عفاف و حجاب نیز پرداخته می شود که کتاب آن نیز در دست تهیه است.

وي با بیان این مطلب که در این دوره رابطه بین همسران و در دوره های بعد رابطه والدین با فرزندان و دیگر اعضاء خانواده مورد تاکید قرار خواهد گرفت؛ ادامه داد: در دور جدید طرح رحمت نظارت، قوی تر خواهد بود و طبق آئین نامه مربیان موظفند فقط کتاب "کانون مهرورزی" را تدریس کنند چراکه در این کتاب وظایف زن نسبت به همسر ذکر شده است.

مظفري در پايان گفت: شخصیت، منزلت والا و عامل بودن مربی، نیتی که از خدمت خود در راه رضای الهی دارد و همچنین هنرمندی مربی در انتخاب موضوعات در سیر بیانات خود، در امر تربیت بسیار حائز اهمیت است.