نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

آغاز بکار نخستین جشنواره استانی عکس بسیج در بافق

آغاز بکار نخستین جشنواره استانی عکس بسیج در بافق


آغاز بکار نخستین جشنواره استانی عکس بسیج در بافق

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق، مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان یزد در مراسم افتتاح جشنواره استانی عکس بسیج اظهار داشت: این نمایشگاه با عنوان قاب بیداری در موضوعات بازخوانی ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی از جمله ولایت رهبری، عدالت و ستم ستیزی، مبارزه با استکبار، ایثار و شهادت، مهرورزی همچنین بیداری اسلامی با محورهای تبیین و تبلیغ اهداف و آرمان حرکت اسلامی منطقه و تجلیل از مردم به پاخاسته و جهاد اقتصادی و مضامین آئینی، مذهبی و اجتماعی برپا شده است.
"علی‌محمد پارسائیان" افزود: طی فراخوانی که انجام شد، حدود 3هزار عکس به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد عکس هزار و 500 اثر مورد ارزیابی قرار گرفت و در نهایت 60 اثر در این جشنواره پذیرفته شد.
وی خاطرنشان کرد: در پایان این جشنواره سه روزه در هر موضوع سه اثر و در مجموع 12 اثر انتخاب و به مرحله کشوری راه خواهد یافت.
مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان یزد با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش تک عکس و مجموعه عکس با رویکرد مستند برگزار شده است، بیان داشت: نتایج حاصل از این جشنواره به صورت کتاب و سایر ابزارهای رسانه‌ای چاپ و منتشر خواهد شد.
پارسائیان همچنین از برگزاری کارگاه‌های آموزشی همزمان با برپایی این جشنواره در شهرک آهن‌شهر بافق خبر داد و اظهار داشت: مراسم اختتامیه و اهدای جوایز به برگزیدگان نیز در روز پایانی نمایشگاه برگزار می‌شود.
وی عنوان کرد: گسترش آثار ارزشی در سراسر استان با هدف اشاعه فرهنگ و معارف اسلامی، انسجام هنرمندان عکاس بسیجی در قالب گروه‌های هنری، کانون‌ها و انجمن عکاسی بسیج و شناخت و استعدادیابی هنرمندان عکاس بسیجی از مهم‌ترین اهداف برپایی این جشنواره است.
این نمایشگاه به همت سازمان بسیج هنرمندان استان یزد و همکاری پایگاه نبی اکرم (ص) شرکت سنگ آهن مرکزی بافق و سازمان بسیج هنرمندان شهرستان بافق برپا شده و از امروز به مدت سه روز در سالن اجتماعات مدرسه راهنمایی نمونه اندیشه بافق واقع در خیابان وحشی بافقی برای بازدید عموم دایر است.