نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

آغاز عملیات فاضلاب شهری بافق در دی ‌ماه امسال

آغاز عملیات فاضلاب شهری بافق در دی ‌ماه امسال


مدیر طرح فاضلاب شهری بافق خبر داد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق؛ حجت‌الله عبدالله‌زاده، در نشست هماهنگی اجرای پروژه فاضلاب شهری بافق که با حضور معاون فرماندار، بخشدار مرکزی ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بافق ، جمعی از مسئولان ادارات بافق و مشاور این طرح در شهرداری بافق برگزار شد، اظهار داشت: این پروژه از پروژه‌های مهم عمرانی و توسعه شهر است که شامل لوله گذاری 190 کیلومتری شبکه فاضلاب و ایجاد تصفیه خانه 65 هزار نفری است.

مدیر طرح فاضلاب شهری بافق از واگذاری زمین 90 هکتاری در شعاع چهار کیلومتری ضلع غربی در انتهای روستای باقر آباد توسط اداره محیط زیست و اداره منابع طبیعی برای ایجاد تصفیه خانه خبر داد و عنوان کرد: هماهنگی با ارگان‌ها و ادارات شهرستان بافق از قبیل اداره آب، برق، مخابرات، فرمانداری، بخشداری و شهرداری شهرستان از الزامات اجرای این پروژه است.  

عبدالله‌زاده خاطرنشان کرد: در اجرای این پروژه، شهر به دو بخش تقسیم شده و تهیه اوراق مناقصه و عقد قرارداد از برنامه‌های در حال انجام آن است.

وی زمان پیش‌بینی شده برای اجرای این پروژه را 36 ماه عنوان کرد و افزود: اجرای این پروژه در شبکه و تصفیه خانه به طور همزمان است که 24 ماه برای شبکه شهری و36 ماه برای ایجاد تصفیه خانه در نظر گرفته شده است.

مدیر طرح فاضلاب شهری شهرستان بافق، تامین اعتبار این پروژه را از محل منابع داخلی سنگ آهن عنوان کرد و یادآور شد: مبلغ اعتباری پیش‌بینی شده بر اساس فهرست‌های سال 92 بالغ بر 77 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شرکت سنگ آهن بافق، سرمایه گذار این پروژه است، در مقابل مدت 35 سال، حق بهره‌برداری از پساب آن در کار توسعه و صنعت توسط این شرکت به سنگ آهن تعلق می‌گیرد.