نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

افتتاح بزرگترین اقامتگاه بوم گردی کشور در بافق

افتتاح بزرگترین اقامتگاه بوم گردی کشور در بافقبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ روز پنج‌شنبه ۱۴ شهریورماه با حضور "محمد شریعتمداری" وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، "محمدعلی طالبی" استاندار یزد، "مصطفی سالاری" مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور،‌ "محسن صادقیان" معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، "محمدرضا صباغیان" نماینده مردم بافق، بهاباد، خاتم، مهریز و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی، "‌عباس حیدری" مدیرکل حوزه استاندار، امام جمعه و فرماندار شهرستان بافق و جمعی از مسئولان استان و شهرستان بزرگترین اقامتگاه و بوم گردی تاریخی و روستایی کشور به وسعت دو هزار و ۵۰۰ مترمربع و سرمایه گذاری چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در روستای باقرآباد بافق افتتاح شد.

لیلی رنجبر رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق گفت: اقامتگاه بوم قلعه آریز بافق بزرگترین اقامتگاه و بوم گردی تاریخی و روستایی کشور به وسعت دو هزار و ۵۰۰ مترمربع با ظرفیت ۱۵۰ نفر در ۴۵ اتاق افتتاح شد.

او سرمایه گذاری این مجموعه را بالغ بر  چهارمیلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان توسط بخش خصوصی بیان کرد و افزود:تاکنون ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق تصریح کرد: از سال ۹۴ مرمت، بازسازی و احیای این مجموعه صورت گرفته که با شماره ۱۳ هزار در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

رنجبر خاطر نشان کرد: دوار بودن، طراحی ساده و خشت و گلی بودن این اقامتگاه از ویژگی منحصربفرد این مجموعه می‌باشد.

او ادامه داد: این اقامتگاه در روستای باقراباد بافق واقع شده و با همکاری فرمانداری و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق مرمت، بازسازی و احیا شده است.

این اقامتگاه در یک قلعه تاریخی که قدمت آن مربوط به اواخر دوره زندیه است و فاصله آن تا مرکز شهر بافق، حدود ۱۱ کیلومتر می‌باشد.