با حضور وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ روز پنج‌شنبه ۱۴ شهریورماه با حضور "محمد شریعتمداری" وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، "محمدعلی طالبی" استاندار یزد، "مصطفی سالاری" مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور،‌ "محسن صادقیان" معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، "محمدرضا صباغیان" نماینده مردم بافق، بهاباد، خاتم، مهریز و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی، "‌عباس حیدری" مدیرکل حوزه استاندار، امام جمعه و فرماندار شهرستان بافق و جمعی از مسئولان استان و شهرستان بزرگترین اقامتگاه و بوم گردی تاریخی و روستایی کشور به وسعت دو هزار و ۵۰۰ مترمربع و سرمایه گذاری چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در روستای باقرآباد بافق افتتاح شد.

لیلی رنجبر رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق گفت: اقامتگاه بوم قلعه آریز بافق بزرگترین اقامتگاه و بوم گردی تاریخی و روستایی کشور به وسعت دو هزار و ۵۰۰ مترمربع با ظرفیت ۱۵۰ نفر در ۴۵ اتاق افتتاح شد.

او سرمایه گذاری این مجموعه را بالغ بر  چهارمیلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان توسط بخش خصوصی بیان کرد و افزود:تاکنون ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق تصریح کرد: از سال ۹۴ مرمت، بازسازی و احیای این مجموعه صورت گرفته که با شماره ۱۳ هزار در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

رنجبر خاطر نشان کرد: دوار بودن، طراحی ساده و خشت و گلی بودن این اقامتگاه از ویژگی منحصربفرد این مجموعه می‌باشد.

او ادامه داد: این اقامتگاه در روستای باقراباد بافق واقع شده و با همکاری فرمانداری و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بافق مرمت، بازسازی و احیا شده است.

این اقامتگاه در یک قلعه تاریخی که قدمت آن مربوط به اواخر دوره زندیه است و فاصله آن تا مرکز شهر بافق، حدود ۱۱ کیلومتر می‌باشد.


IMG_9859-1.JPG (Copy).jpg IMG_9872-1.JPG (Copy).jpg IMG_9876.JPG (Copy).jpg IMG_9880-1.JPG (Copy).jpg IMG_9888.JPG (Copy).jpg IMG_9892-1.JPG (Copy).jpg
بله