نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

افتتاح نمايشگاه كتاب در بافق

افتتاح نمايشگاه كتاب در بافق


افتتاح نمايشگاه كتاب در بافق

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق همزمان با آغاز هفته كتاب  نمايشگاه كتاب با حضور فرماندار و جمعي از مسئولين ادارات در مجتمع كتابخانه عمومي بافق افتتاح شد.

"ذبيح اله خواجه اي "در افتتاح اين نمايشگاه با بیان این که کتاب الفبای فهم انسان است گفت: انسان برای آشنایی با گذشته و ساختن آینده خود همواره باید از کتاب بهره بگیرد.

فرماندار بافق کتاب را مهم ترین ابزار دسترسی به آداب و سنن اقوام و تمدن های گذشته دانست و افزود:کتاب به عنوان میراث جاودان برای انتقال مفاهیم و آموخته های بشری بوده و انسان را برای دستیابی به اطلاعات گذشته و آینده راهنمایی می نماید.

خواجه اي با تاکید بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه گفت: کتاب و مطالعه به عنوان ارکان ضروری زندگی باید در خانواده ها جا باز کند.

وی با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در فرهنگ و تعالیم اسلامی تصریح کرد:کتاب و کتابخوانی همواره مورد تاکید و سفارش انبیاء و بزرگان دین مبین اسلام بوده و این دو مقوله از ارزش و اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

فرماندار بافق با بیان این که انسان برای تکمیل دانسته های خود همواره باید کتاب را در سرلوحه امور قرار دهد افزود:کتاب و کتابخوانی نباید به دوران تحصیل و دانش آموزی محدود شود بلکه ارتباط با کتاب باید دائمی و بر ای تمام دوران زندگی باشد.

خواجه اي با اشاره به نقش کتاب در استفاده مفید از لحظات عمر گفت: تنها راه مبارزه با گذران بیهوده وقت، پناه بردن به دامن کتاب و مطالعه است که باعث می شود انسان از لحظات ارزشمند عمر خود به بهترین شکل ممکن استفاده نماید.

شايان ذكر است اين نمايشگاه در سه بخش كودكان ، نوجوانان و بزرگسالان با تخفيف 10 درصد به مدت يك هفته در كتابخانه عمومي شهرستان بافق داير مي باشد.