نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

افزایش سهمیه مسکن بافق از محل طرح ملی اقدام مسکن

افزایش سهمیه مسکن بافق از محل طرح ملی اقدام مسکنبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ محمد زاده رحمانی در یازدهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که با موضوع "ازدواج، مسکن و اشتغال" در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد ضمن تسلیت ایام فاطمیه و ابراز همدردی با مردم جنوب شرق کشور اظهار داشت: اقدامات عملی بسیار خوبی در زمینه تامین  مسکن و اجرای طرح ملی انجام گرفته است.

 

 

وی افزود: ۱۰۰ واحد مسکونی با پیگیری و برگزاری جلسه با مدیر کل مسکن و شهرسازی به ۲۲۰ واحد افزایش یافت و مجددا نامنویسی صورت می گیرد تا متقاضیان با دریافت زمین و تسهیلات درازمدت بتوانند برای خود سرپناهی ایجاد کنند.

 

 

زاده رحمانی با بیان اینکه طرح های بنیاد مسکن برای ساخت خانه در روستاها نامحدود است عنوان کرد:افراد و جوانانی هستند که نمی توانند در بافت مرکزی شهر زمین خریداری و از امتیاز آب و برق بهره مند شدند لذا محدوده آبرسانی شهر نیز افزایش داده شده است.

 

 

فرماندار شهرستان بافق با اشاره به اینکه طرح گازرسانی تا محدوده شهراباد پیش رفته است خاطر نشان کرد: تلاش خواهیم کرد خدمات زیر ساختی را افزایش دهیم.

 

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نرخ بیکاری در شهرستان اشاره و تصریح کرد: بافق دومین شهر در استان است که از پایین ترین نرخ بیکاری برخوردار می باشد.

 

 

زاده رحمانی ادامه داد: برخی اشتغال ها در زنجیره فولاد برای کارگران یدی که از سطح سواد و مهارت کمتری برخوردار هستند ایجاد شده و این باعث مهاجرت از نواحی دیگر به بافق شده است.

 

 

بالاترین مقام اجرایی شهرستان با بیان اینکه به دنبال راه اندازی طرح هایی با تکنولوژی بالاتر و بکارگیری افراد باتجربه و تکنسین هستیم بیان کرد: واحد آهن اسنفجی شرکت آذران از امروز کار خود را بطور رسمی آغاز کرد.

 

 

وی گفت: اولویت این شرکت جذب فارغ التحصیلان بافقی با رده جوان و گذراندن دوره های آموزشی در واحدهای دیگر برای این افراد است.

 

 

زاده رحمانی همچنین به رونق صنایع تبدیلی و جانبی کشاورزی و همچنین گردشگری در شهرستان اشاره و عنوان کرد: ایجاد واحد کسب و کار در مناطق محروم ۱۳ سال معافیت مالی دارد و در بافق منطقه سبزدشت جزء منطقه محروم است.

 

 

وی با بیان اینکه موافقت ضمنی با احداث ناحیه صنعتی در منطقه سبزدشت به عمل آمده، گفت: سرمایه گذاران در این منطقه از معافیت مالی بهره مند می شود.