امام جمعه بافق : اولین کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد در بافق تاسیس شد

شناسه : 2892432

امام جمعه بافق : اولین کمیته امداد امام خمینی(ره) استان یزد در بافق تاسیس شد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، امام جمعه بافق در نشست هم اندیشی مبلغین طرح زکات شهرستان بافق که با حضور مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد ، فرماندار و جمعی از مسئولان و مبلغین طرح زکات بافق ، با اشاره به تشکیل کمیته امداد در این شهرستان گفت: شهرستان بافق در تاسیس اولین کمیته امداد استان یزد پیش قدم بوده و به دنبال آن شهرهای تفت و مهریز تاسیس شد.

وی ضمن تاکید بر منافع دنیوی و اخروی زکات گفت: در اسلام و فرهنگ دینی ما هر کجا مسائل عبادی مطرح است مسائل اقتصادی هم به دنبال آن آمده است.

"حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی" افزود: زکات یکی از واجبات مالی و عبادی است که در نظام اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است و در حکومت اسلامی، بیشتر گرفتاری‌ها و کمبودها و نیازهای اقتصادی محرومان از طریق زکات تامین می‌شود.

وی بیان کرد:‌ احکام اسلامی وقتی مورد پذیرش خداوند قرار می‌گیرند که با هم باشند و در قرآن نماز و زکات با هم تاکید شده که این مهم نشان‌دهنده اهمیت زکات در دین اسلام است.

امام جمعه شهرستان بافق با تاکید بر اهمیت و پرداخت زکات که سبب افزایش و رونق رزق و روزی و خوشنودی الهی می‌شود، اظهار داشت: پرداخت زکات سبب کاهش فقر در بدنه جامعه نیز می‌شود و مال انسان با تحقق این امر فزونی می‌یابد.

سلیمانی، رفاه عمومی میان خانواده‌ها را مرهون احیای امر زکات در جامعه دانست و گفت: زکات مصارف گوناگونی دارد که می‌تواند موجبات توسعه و آبادانی شهرها و روستاها را نیز فراهم کند.

وی با ارزیابی نقش عاملان زکات در ترویج فرهنگ زکات در جامعه اظهار داشت: نقش عاملان زکات در ترویج و افزایش مشارکت مردم در امر خیر پرداخت زکات، انکارناپذیر است.

امام جمعه بافق، آگاهی و اطلاع رسانی به افراد متمایل به پرداخت زکات را مهم عنوان کرد و اظهار داشت: توجه به امر آگاهی و اطلاع‌رسانی از دیگر وظایف مهم عاملان و اعضای فعال زکات است.

وی با بیان اینکه پرداخت زکات از جمع شدن ثروت در یک‌جا جلوگیری می‌کند، تصریح کرد: امیدواریم مردم با اعتقادات محکم دینی خود، بیش از گذشته نسبت به ادای این فریضه بزرگ دینی اقدام کنند.رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.