نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

امام جمعه بافق: تجليل از مقام معلم وظيفه ملي و اخلاقي است

امام جمعه بافق: تجليل از مقام معلم وظيفه ملي و اخلاقي است


امام جمعه بافق: تجليل از مقام معلم وظيفه ملي و اخلاقي است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری  بافق ،حجت‌الاسلام سيدجواد سليماني در جلسه شوراي آموزش و پرورش شهرستان بافق با گرامی داشت هفته معلم اظهار داشت: نقش معلم در آگاه‌سازي دانش‌آموزان از اهميت خاصي برخوردار است و متوليان امر تعليم و تربيت بايد آنچه را در منطقه خاورميانه مي‌گذرد به روشني براي دانش‌آموزان جوان و نوجوان تبيين كنند.
وي با اشاره به وظيفه خطير معلمان در اين شرايط حساس خاطرنشان كرد: معلمان بايد تلاش كنند نقشه‌هاي شوم استكبار جهاني را در حمايت از لشكركشي آل‌سعود و آل‌خليفه در بحرين به روشني براي نسل جديد انقلاب بازگو كنند.
امام جمعه بافق تجليل از مقام معلم را يك وظيفه اخلاقي و ملي دانست و با اشاره به فرا رسيدن روز معلم بيان داشت: دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان بافق بايد در هر چه باشكوه‌تر برگزار شدن برنامه‌هاي هفته بزرگداشت مقام و منزلت معلم تلاش و جديت كنند.
وي يادآور شد: امروز كه منطقه خاورميانه دستخوش حركت‌هاي آزاديخواهان ملت‌هاي مسلمان قرار دارد و آمريكا و رژيم صهيونيستي مي‌كوشند با ترفندهاي مختلف، خيزش اين منطقه را به نفع خود مصادره كنند، بصيرت و آگاه‌سازي قشر جوان و نوجوان يك وظيفه ملي و ديني است.
سليماني خاطرنشان كرد: متوليان امر تعليم و تربيت بايد آنچه را در منطقه خاورميانه مي‌گذرد به روشني براي دانش‌آموزان جوان و نوجوان تبيين كنند و نقشه‌هاي شوم استكبار جهاني را در حمايت از لشكركشي آل‌سعود و آل‌خليفه در بحرين به روشني براي اين نسل جديد انقلاب بازگو كنند.
امام جمعه بافق در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به پيشنهاد ساخت مهمانسراي ويژه فرهنگيان بافق در مشهد الرضا (ع) گفت: در اين امر علاوه بر مساعدت مجموعه فرهنگيان بايد از كمكهاي خيري نيز استفاده كرد.
رئيس آموزش و پرورش بافق نيز در اين نشست ضمن تشريح برنامه‌هاي گراميداشت هفته معلم بيان داشت: تلاش متوليان فرهنگي بر اين است تا امسال با گراميداشت سالروز شهادت معلم بزرگ و استاد عاليقدر شهيد آيت‌الله مطهري، هفته معلم را طبق برنامه زمان‌بندي به نحو شايسته برگزار كنند.
محمود خواجه‌اي با ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي آموزش و پرورش اين شهرستان در سال گذشته افزود: با توجه به نامگذاري سال 90 به نام سال جهاد اقتصادي از سوي مقام معظم رهبري، اميدواريم با تلاش جهاد‌گونه همكاران در آموزش و پرورش، شاهد تحول بنيادين در آموزش و پرورش اين شهرستان باشيم.
وي همچنين با اشاره به برنامه‌هاي گراميداشت مقام معلم بيان داشت: براي برگزاري هرچه باشكوه‌تر اين مراسم نيازمند مساعدت و همراهي دستگاه‌هاي مختلف شهرستان هستيم.
در اين جلسه همچنين در مورد قرائتخانه‌هاي ويژه دانش‌آموزان سال پاياني دوره متوسطه، جابه‌جايي و نامگذاري برخي از مدارس و ساخت مهمانسرا براي فرهنگيان شهرستان بافق در مشهد مقدس بحث و تبادل‌نظر شد.