نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

امام جمعه بافق خطاب به اهل قلم : مراقب قلمهای خود باشید مبادا موجب نفاق و کینه در جامعه باشد

امام جمعه بافق خطاب به اهل قلم : مراقب قلمهای خود باشید مبادا موجب نفاق و کینه در جامعه باشد


امام جمعه بافق خطاب به اهل قلم : مراقب قلمهای خود باشید مبادا موجب نفاق و کینه در جامعه باشد
امام جمعه بافق در خطبه های نماز جمعه این هفته بافق با اشاره به آثار ربا و تاثیر آن بر زندگی انسان گفت : روی آوردن به ربا باعث نابودی زندگی ، گذاشتن تاثیر منفی بر اقتصاد جامعه و زندگی انسان شده و این امر از نظر اسلام و فقهای اسلام حرام است .
امام جمعه بافق با مروری بر تحولات و حوادث تیر ماه سالهای 60 و 61 ، به 11 تیرماه سالروز شهادت آیت اله صدوقی نیز اشاره و از وی بعنوان یار وفادار امام و اسلام یاد کرد و گفت : حرکت و رفتار این شخصیت ممتاز بر اساس سیره و روش حضرت امام (ره) بود و هیچگاه از سیره امام جدا نشد . وی در ادامه با تسلیت شهادت جانگداز امام موسی کاظم (ع) گفت : این امام بزرگوار در دوران پربرکت امامت خود با کارهای فرهنگی و تربیت شاگردانی بزرگ ، با افکار بیگانه مقابله و باعث نشر و گسترش اسلام شد
وی در ادامه به پیشنهاد آمریکا را مبنی بر مذاکره با ایران گفت : ایران در جوابیه آمریکا دو هدف را از نظر دیپلماسی دنبال میکند اول اینکه ما مذاکره می کنیم به شرطی که در چهار چوب گروه 1+5 باشد آن هم در دو ماه دیگر و هدف دوم اینکه خواستار منع گسترش سلاحهای اتمی است .
حجه الاسلام سید جواد سلیمانی با اشاره به سالروز حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران در سال 1367 افزود در این اقدام وحشیانه 298 نفر از سرنشینان این هواپیما جان خود را ازدست دادند و بر رسوایی های دولت آمریکا افزوده شد.
امام جمعه بافق با توجه به 14 تیر ماه روز قلم گفت : صاحبان قلم و تربیون داران در این عرصه نقش مهم و اساسی برای وحدت و مقابله با ترفند های دشمنان دارند. قلمی که برخلاف منافع ملی، علیه اتحاد و همبستگی و برای بی آبرویی انسانها می نویسد قلم نیست بلکه تیر زهرآگینی است که جامعه را نابود خواهد کرد
حجه السلام سلیمانی خطاب به فرهیختگان و اصحاب قلم گفت:مراقب قلمهای خود باشید مبادا موجب نفاق و کینه در جامعه باشد و قدر آن را بدانید و آن را وسیله ای برای رشد و تعالی جامعه قرار دهید.
منبع خبر : روابط عمومی فرمانداری بافق