نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

امام جمعه بافق : شکاف طبقاتی،علت خیزش مردم امریکاست

امام جمعه بافق : شکاف طبقاتی،علت خیزش مردم امریکاست


امام جمعه بافق : شکاف طبقاتی،علت خیزش مردم امریکاست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ "حجه الاسلام سلیمانی" امام جمعه بافق در خطبه های نماز جمعه این هفته بافق ، شناخت زمان و تجزیه و تحلیل صحیح حوادث روزگار را مهم ترین وظیفه امروز بیان کرد.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل حائز اهمیت در شرایط کنونی، شناخت زمان و حوادث و پدیده های پیرامون است، افزود: باید با شناخت مسائل و حوادث روزگار ضمن تجزیه و تحلیل درست و عبرت گرفتن از آن، وظیفه خود را بر اساس آن تشخیص دهیم.

امام جمعه بافق با اشاره به 22 مهرماه سالروز شهادت پنجمین شهید محراب ، آیت اللّه اشرفی اصفهانی گفت : شهید محراب، آیت اللّه اشرفی اصفهانی، در شمار عالمان وارسته ای است که پس از سال ها تلاش در تحصیل علوم اهل بیت علیهم السلام ، مجاهدت نفس، آراسته شدن به اخلاق انسانی، دوری از زخارف پست دنیا و شب زنده داری، در راه ارشاد و تبلیغ دین، گام نهاد و تا آخرین لحظه ی زندگی از این فریضه ی عظیم، دست برنداشت و سرانجام در محراب عبادت و با بدنی پاره پاره به دیدار معبود شتافت.

حجه الاسلام سلیمانی خیزش مردم آمریکا بر علیه نظام سرمایه داری در این کشور را نشان از شکست برنامه کشورهای غربی در این حوزه خواند و تصریح کرد : شکاف طبقاتی در امریکا بسیار عمیق و شدید است و یکی از علل اصلی نارضایتی مردم امریکا همین شکاف طبقاتی است .

وی اظهار داشت :کشور آمریکا با ترویج نظام سرمایه داری می خواست که این نوع الگو را در دیگر کشورهای جهان هم گسترش دهد که امروز خود مردم آمریکا از اتخاذ این سیاست ها به ستوه آمده و با برگزاری راهپیمایی و تظاهرات گسترده در صحنه حاضر شده اند که این مهم نشان دهنده شکست نظام سرمایه داری در جهان است.

خطیب نماز جمعه بافق به سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت :رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان خود در جمع مردم این استان به تبیین نقش، جایگاه ، حضور و عزم مردم در نظام جمهوری اسلامی بعنوان معیار اصلی و تأثیرگذاری استفاده از ظرفیت و تواناییهای برجسته مردم برای مقابله با چالش های سخت و نرم و حرکت شتابان در مسیر پیشرفت علمی، اقتصادی، صنعتی و کشاورزی پرداختند.

پیروزی حماس و فلسطینیان در قضیه آزادی اسرای فلسطینی ، رسوایی دیگر آمریکا علیه ایران در خصوص ترور سفیر عربستان ، سالروز رحلت موسس حوزه علیمه قم حضرت آیت ا... حائری یزدی و سلسله مسائل حقوقی حضرت سجاد (ع) از جمله مطالبی بود که حجه الاسلام سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته بافق عنوان کرد.