نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

امام جمعه بافق: ملت‌های مسلمان خاری در چشم قدرت‌های پوشالی استکبار هستند

امام جمعه بافق: ملت‌های مسلمان خاری در چشم قدرت‌های پوشالی استکبار هستند


امام جمعه بافق :

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی در نخستین جمعه ماه مبارک رمضان در خطبه‌های نمازجمعه با تبریک این ماه نورانی، به فتنه گری‌های دشمنان اسلام اشاره کرد و اظهار داشت: بیش از دو قرن است که استعمار انگلیس در بلاد اسلامی در حال اختلاف و فتنه گری است که با هوشیاری ملت‌های مظلوم و مسلمان همواره شکست خورده است.

امام جمعه بافق با محکوم کردن بی‌تفاوتی دنیای غرب و استکبار نسبت به کشتار بی‌رحمانه ملت مظلوم و مسلمان میانمار افزود: سابقه زندگی مسلمانان در کشور میانمار به بالای 400 سال می‌رسد این در حالی است که برخی کشورها به دنبال بهانه‌جویی و ایجاد اختلاف بین مسلمانان هستند.

سلیمانی در ادامه سخنان خود به دیدار خادمان قرآنی با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و بیان داشت: امروز قرآن در جامعه ما بیش از پیش دوران درخشنده‌ای دارد و از لحاظ حافظان و مفسران و ... به درجات عالی رسیده‌ایم.

امام جمعه بافق خاطرنشان کرد: آنچه مهم است و باید توجه بیشتری به آن شود، عمل به قرآن و پیاده کردن احکام الهی و قرآنی در جامعه است.

وی بروز برخی از مشکلات امروز جامعه را به دلیل عمل نکردن به دستورات قرآنی عنوان کرد و افزود: همه قشرهای جامعه باید عمل به قرآن را سرلوحه خود قرار دهند و زندگی مسلمانان نیز باید در راستای عمل به احکام الهی و قرآنی باشد.

سلیمانی همچنین با گرامیداشت ششم مرداد سالروز اقامه نماز جمعه گفت: نماز جمعه یک مساله عبادی - سیاسی است که وقتی حکومت در اختیار یک نظام اسلامی است باید اقامه نماز جمعه انجام شود.

وی با اشاره به آیات و روایاتی در زمینه فلسفه اقامه نماز جمعه خاطرنشان کرد: وحدت، همدلی و ایجاد اتحاد و یکپارچگی از جمله وظایف ائمه جمعه است که در نماز جمعه این موضوع را مطرح می‌کند.

امام جمعه بافق نماز جمعه را موجب آمرزش گناهان عنوان کرد و گفت: آنچه که در خطبه‌های نماز جمعه مطرح می‌شود از دو جنبه عبادی و سیاسی است که هر کدام اهمیت خاص خود را دارد و موضوعات روز جامعه را مورد بررسی قرار می‌دهد.

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی اظهار داشت: دشمنان قسم خورده نظام با تحریم‌ها و ایجاد فشارهای اقتصادی به مردم ایران قصد دارند در کشور بحران ایجاد کرده و مردم را از نظام ناراضی نشان دهند.

وی با بیان اینکه فشار تحریم‌ها همواره زودگذر است، افزود: کشور اسلامی ایران بیش از 30 سال است که در تحریم به سر می‌برد و در حال حاضر با استفاده از ظرفیت‌های بزرگ و ارزشمند کشور و توانمندی‌هایی که وجود دارد، این مرحله را نیز پشت سر خواهد گذاشت.

امام جمعه بافق به برخی از فعالیت‌های جوار معدنی بزرگ در شهرستان بافق اشاره کرد و یادآور شد: انجام زیرساخت‌های ایجاد اشتغال و جذب سرمایه‌گذار در شرکت سنگ آهن مرکزی بافق توسط مدیران این مجموعه قابل تحسین است و به زودی حرکت خوبی در این زمینه انجام می‌‌شود.

سلیمانی در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته، مفاهیم و معانی عمیق عبادت را مورد بررسی قرار داد و گفت: عبادت وسیله‌ای است که انسان را به شناخت خداوند نزدیک می‌کند و منحصر به نماز و روزه نیست.

وی عبادت را معرفت به خدا و خضوع و خشوع در برابر خداوند عنوان کرد و افزود: عبادت زمانی معنا پیدا می‌کند که انسان خدایش را بشناسد و در مقابل این شناخت بندگی کند.

امام جمعه بافق خدمت به خلق، احترام به والدین، را از مصادیق عبادت برشمرد و بیان داشت: عبادت مسیر قرب الهی را نزدیک می‌کند.

محکوم نمودن جنایات آمریکا و صهیونیست در سوریه، گرامیداشت روز ملی کارآفرینی، گرامیداشت رحلت حضرت خدیجه کبری، گرامیداشت سالروز شهادت شهید محراب آیت الله صدوقی و تجلیل از خدمات شایسته این شهید والامقام از مهم‌ترین موضوعاتی بود که امام جمعه بافق در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بافق به آن اشاره کرد.عبداللهی