نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

امام جمعه محترم بافق خطاب به مسئولین شهرستان: طرح توسعه ضلع غربی امامزاده عبدا.. (ع) بافق هرچه سریعتر باید اجراء گردد.

امام جمعه محترم بافق خطاب به مسئولین شهرستان: طرح توسعه ضلع غربی امامزاده عبدا.. (ع) بافق هرچه سریعتر باید اجراء گردد.


امام جمعه محترم بافق خطاب به مسئولین شهرستان: طرح توسعه ضلع غربی امامزاده عبدا.. (ع) بافق هرچه سریعتر باید اجراء گردد.

به گزارش روابط عمومی آستان امامزاده عبدالله (ع) ، در جلسه ای که یکشنبه شب درکتابخانه امامزاده عبدا.. (ع) بافق با حضور امام جمعه ،شهردار ،اعضای شورای اسلامی ،سرپرست میراث فرهنگی و نمایندگان اوقاف و امامزاده عبدالله (ع) بافق برگزار شد  نسبت به بررسی نقشه طرح جدید ضلع غربی امامزاده عبدا.. (ع) بافق بحث و تبادل نظر شد.

در ابتدای این مراسم حجت السلام والمسلمین سلیمانی بر لزوم اجرای این طرح تاکید نمود و افزود ساخت این طرح باعث ایجاد فضای جدید برای گسترش فعالیت های مذهبی ،قرآنی وفرهنگی در سطح شهرستان می شود

 وی در ادامه افزود : از شروع اجرای این طرح 11 ماه می گذرد اما هنوز هماهنگی های لازم بین مسئولین انجام نپذیرفته است .

امام جمعه بافق تاکید نمود که با وحدت رویه و با کار کارشناسی این طرح باید با همکاری و هماهنگی کلیه ارگانهای ذیر ربط و همیاری و مساعدت مردم ولائی شهرستان بافق هرچه سریعتر به مرحله اجرائی برسد.

رئیس شورای اسلامی شهر بافق در این جلسه نسبت به ایرادات طرح تصویبی ضلع غربی اشاره  و افزود که فضای سبز موجود متعلق به شهرداری است و ما برای ایجاد این فضای سبز زحمت کشیده و نمی گذاریم که این فضا سبز براحتی از بین برود

تشکری تاکید نمود طرحی که سال 79 تهیه گردیده است باید اجراء گردد و طرح باید طوری باشد که بتواند در 50 سال آینده جوابگو باشد.

وی همچنین خواستار مهلت 15 روزه به شورا و شهرداری برای بحث پیرامون طرح مذکور شد.

شهردار بافق در این نشست افزود : این طرح بدون نظر شهرداری تهیه گردیده و باید این طرح در شورائی مشورتی متشکل از مهندسین مشاور و مسئولین به بحث و تبادل نظر گذاشته شود تا نتیجه ای مطلوب حاصل شود.

سرپرست اداره میراث فرهنگی وگردشگری بافق در این جلسه افزود: پس از ارائه چندین طرح دیگر از سوی شرکت مشاور طرف قرارداد با اوقاف و امامزاده عبدالله در اردیبهشت ماه سال 1390 در کمیته فنی اداره کل میراث فرهنگی یزد به تصویب رسیده است وقابل اجراء می باشد .

وی عمده ایرادات به این طرح را نسبت به بحث ارتفاع و نمای ورودی و هماهنگی با صحن قدیمی آستان عنوان نمود.

در این جلسه مدیر داخلی امامزاده عبدا.. (ع) بافق افزود: مدت 11 ماه از اجرای طرح مذکور می گذرد اما تاکنون هیچ گونه هماهنگی مناسب برای اجرای طرح بین مسئولین ایجاد نگردیده است و هروز از طرف مسئولین ارگانها ونهادهای شهرستان به نقشه تهیه شده ایراد گرفته می شود.

وی افزود این طرح فقط یک فاز از 2 فاز طرح جامع آستان مقدس حضرت امامزاده عبدالله (ع) می باشد و فاز 2 هم که مشاور در حال تهیه طرح می باشد و قرار است که آستان مقدس از طرف میدان خان به مسجد جامع بافق متصل گردد.

اصغر فتاحی مدیر داخلی امامزاده عبدا.. (ع) بافق اضافه نمود جهت اجرای فاز اول این طرح اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال لازم است که آستان مقدس توانائی تامین مبلغ فوق را ندارد .

وی افزود طرح ضلع غربی در صورت اجراء دارای 2 طبقه می باشد که رواق اعیانی بالغ بر 3250 متر مربع و گنجایش بیش از 7000 نفر را دارد و مساحت کل طرح را بیش از 4000 متر مربع عنوان نمود و افزود برای این طرح سرویس های بهداشتی،کتابخانه ،فضای اداری ، زائر سرا و رواق های متعدد پیش بینی گردیده است .

فتاحی خاطر نشان کرد: در حال حاضر با توجه به مشکلات پیش آمده خواستار اجرایی شدن  هرچه سریعتر طرح مذکور هستیم .

در پایان جلسه مقرر شد ظرف پانزده روز آینده با دعوت امام جمعه ، شورای شهر ، شهرداری و همچنین اوقاف از چندین شرکت مشاور و مهندس عمران طرح جهت اجراء به بحث گذاشته شود.