نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

امضاء تفاهم نامه همكاري بين پارك علم و فناوري يزد و دانشگاه آزاد بافق

امضاء تفاهم نامه همكاري بين پارك علم و فناوري يزد و دانشگاه آزاد بافق


امضاء تفاهم نامه همكاري بين پارك علم و فناوري يزد و دانشگاه آزاد بافق

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق، "رئیس پارک علم و فناوری استان یزد" يكشنبه در مراسم امضای این تفاهمنامه به تشریح برنامه‌ ها و اهداف این مرکز پرداخت و گزارشی از اقدامات انجام شده توسط این پارک در طول سال جاری ارائه کرد.

در اين نشست كه با حضور امام جمعه ، فرماندار و روساي برخي ادارات دولتي بافق در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بافق برگزار شد عليرضا ياراحمدي اظهار داشت: پارك علم و فنّاوري استان يزد با هدف تبديل ايده‏هاي نو و فنّاورانه افراد ازجمله محققين و فارغ التحصیلان دانشگاهي به كسب و كار از يك طرف و جهت دهي به تحقيقات دانشگاهي بر اساس نيازهاي توسعه صنعتي منطقه از طرف ديگر، به گسترش فرهنگ كارآفريني و در نهایت رونق اقتصادی منطقه و تولید ثروت كمك خواهد نمود.

رئیس پارک علم و فناوری استان در بیان اهداف امضای این تفاهم نامه گفت: این تفاهم نامه با هدف بهره گیری متقابل از امکانات ، ظرفیتهای علمی ، آموزشی و تحقیقاتی طرفین به امضا رسیده است .

ياراحمدي ، تقویت و توسعه ارتباطات میان این دو نهاد علمی به منظور شناسایی و حمایت از نخبگان شهرستان را از دیگر اهداف امضای این تفاهم نامه عنوان کرد.

وی با تاکید بر حمایت متقابل از  فناوران و موسسات دانش بنیان ، امضای این تفاهم نامه را گامی مثبت و موثر در حمایت جدی از  نخبگان و نوآوران استان دانست .

امام جمعه بافق در ابتداي اين نشست به فعاليت هاي پارک در زمينه تمرکز گرايي به تحقيق و پژوهش اشاره کرد و گفت: بايد ارتباط خوبي بين بخش صنعت و مراکز علمي وجود داشته باشد. ايشان اين اقدام را نقطه عطفي جهت اجراي فعاليت هاي صنعتي بر مبناي دانش دانست

حجت الاسلام سليماني افزود : با ايجاد زير ساختهاي لازم در اين خصوص مي توانيم بر رشد و فعاليت هاي صنعتي و همچنين تحکيم و افزايش جايگاه تحقيق و پژوهش کمک کنيم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامي واحد بافق نیز در مراسم امضای این تفاهم نامه ضمن تقدیر از حمایتهایی که پارک علم و فناوری استان يزد تاکنون از نخبگان داشته بر جدیت دو جانبه در پیگیری مفاد این تفاهم نامه تاکید کرد.

لازمي ضمن مثمر ثمر خواندن امضای چنین تفاهم نامه هایی ، به اشتراک گذاردن ظرفیتهای دو طرف و تجمع حمایتها را در نخبه پروری و حمایت از نو آوران استان موثر دانست.