نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

انتخابات صحنه همبستگی ملت ایران است /همه در این صحنه حاضر شویم

انتخابات صحنه همبستگی ملت ایران است /همه در این صحنه حاضر شویم


امام جمعه بافق :

امام جمعه بافق گفت: انتخابات صحنه آزمایش و همبستگی ملت ایران است و هر کس به نظام و انقلاب وفادار است در این صحنه حاضر شود.

 حجت الاسلام سلیمانی د رخطبه های نماز جمعه این هفته بافق با تاکید بر  اهمیت حضور مردم در صحنه نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : مردم  نظام و انقلاب خود دوست دارند و همانطور که در گذشته با حضور خود در صحنه های مختلف به نظام و انقلاب اعتبار دادند در انتخابات آینده نیز با مشارکت پررنگ خود نظام را بیمه می کنند.

وی مجلس شورای اسلامی را مظهر اقتدار مردم و نظام عنوان کرد و افزود:دشمنان انقلاب با برنامه ریزی و تبلیغات وسیع خود قصد دارند مانع از حضور مردم در پای صندوق های رای شوند که با درایت و بینش بالای مردم این توطئه نیز خنثی می شود.

سلیمانی انتخاب فرد اصلح را یادآور شد و بیان داشت : همه باید با تحقیق و آگاهی و مطالعه فردی را انتخاب نمایند که به اسلام ناب و قانون اساسی و و لایت فقیه وفادار باشد.

امام جمعه بافق همچنین  اشاره به فرمایشات حضرت امام در مورد انتخاب فرد موردنظر تصریح کرد:  مردم برای انتخاب اصلح باید فردی  را انتخاب نمایند که نسبت به  احکام اسلامی و دینی متعهد باشد.

وی همچنین در ادامه آغاز تبلیغات نامزد های انتخابات نهمین دوره مجلس را خاطر نشان کرد و افزود: تبلیغات کاندیداهای انتخاباتی باید سالم ، صحیح و قانونی باشد و همه نامزدهای انتخاباتی بر اساس این اصول اقدام نمایند.

خطیب جمعه بافق گفت: نامزدهای انتخاباتی که صلاحیت آنان مورد تائید شورای نگهبان قرار گرفته برای همه مردم  مورد احترام هستند و آنان نیز باید با صداقت دیدگاههای خود برای مردم تشریح کنند.

سلیمانی به وظایف نمایندگاه مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و بیان داشت : قانون وظیفه هر نماینده را در مجلس مشخص کرده است و در این زمینه نامزدهای انتخاباتی به گونه ای عمل کنند که بتوانند در دنیا و آخرت پاسخگوی مردم باشند.

وی در رابطه با برنامه های تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی مجلس افزود: همه کاندیداها و طرفداران آنها بر اساس قانون برنامه های تبلیغاتی را انجام دهند و از هرگونه اسراف کاری در این زمینه بپرهیزند و سعی کنند به خاطر مقام کسب کرسی، یکدیگر را تخریب نکنند.

امام جمعه بافق با یادآوری اهداف شوم دشمنان نظام در خدشه دار نمودن انتخابات آینده گفت: دشمن قصد دارد امنیت انتخابات مجلس را برهم زند که همه مسئولین و مردم باید هوشیار باشند و برای انجام یک انتخاباتی آرام و به دور از حاشیه اقدام کنند.

سلیمانی گفت : امروز دشمن با دامن زدن به اختلافات و ملتهب نشان دادن فضای سیاسی کشور و زیر سوال بردن سلامت انتخابات و ترویج عدم اعتماد مردم به نظام  در پی ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .

تبریک میلاد با سعادت امام حسن عسکری(ع) و  تحلیل گوشه هایی از زندگی آن بزرگوار، ضرورت اهمیت دادن جوانان به ازدواج اسلامی ، بررسی نقش خانواده سالم در پیشرفت جامعه ، دعوت از مردم جهت جلوگیری از دامن زدن به برخی اتفاقات اخیر بافق و ... از مهمترین مسائلی بود که امام جمعه بافق در خطبه های این هفته به آن اشاره کرد.

 

خبرنگار : علی عبداللهی