نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

اورژانس اجتماعی بافق افتتاح شد

اورژانس اجتماعی بافق افتتاح شد


باحضور مدیر کل بهزیستی استان یزد ؛

مدیرکل بهزیستی استان یزد حاشیه افتتاح این مرکز ، گفت: کنترل و کاهش آسیبهای فردی و اجتماعی، خانوادگی، دردسترس قرار دادن خدمات تخصصی و اورژانسی، ارتقای توانمندی افراد در معرض آسیب و ایجاد زمینه مشارکت مردم و  سازمانهای غیر دولتی از مهمترین اهداف راه اندازی مرکز اورژانس اجتماعی است.

"محمدحسین رحیمی نسب" افزود: این مرکز در پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیبهای اجتماعی تاثیر بسیار مثبت دارد.
وی کودک آزاری، متقاضیان طلاق، کودکان خیابانی و کار، مبتلایان به اختلالات هویت جنسی، دختران و پسران فرار از منزل، همسر آزاری، افرادی که قصد خودکشی دارند، زنان و دختران در معرض آسیب و سایر افرادی را که در شرایط بحرانی قرار دارند از گروههای هدف این مرکز عنوان کرد.
رحیمی نسب به تعامل خوب مرکز اورژانس اجتماعی با دستگاه قضا اشاره کرد و گفت: پرونده هایی از قبیل طلاق یا مواردی که در گروه هدف قرار دارند به این مرکز ارجاع می شوند تا کارهای مشاوره ای و تخصصی لازم بر روی آنها صورت گیرد.
مدیرکل بهزیستی استان یزد ادامه داد افراد می توانند به دو صورتِ خود معرف و ارجاعی از خدمات تخصصی این مرکز استفاده کنند.
وی تصریح کرد: خدمات تخصصی این مرکز شامل سر پایی و نگهداری موقت می باشد.
رحیمی نسب اضافه کرد: خدمات سر پایی از قبیل مددکاری اجتماعی، روانشناسی، پزشکی، روانپزشکی و حقوقی به افراد مشمول ارائه می شود.
وی در مورد خدمات نگهداری موقت نیز گفت: در این گونه نگهداری زنان و دختران ِ در معرض آسیب یا آسیب دیدگان اجتماعی می توانند حد اکثر به مدت 20 روز از خدمات نگهداری موقت استفاده کنند.
مدیرکل بهزیستی استان یزد خط تلفن 123 را پل ارتباطی مردم با مرکز اورژانس اجتماعی معرفی کرد.
رحیمینست همچنین از بهره برداری 40 واحد مسکونی مددجویان درهفته بهزیستی خبر داد و افزود: این واحدهای مسکونی از مصوبات سفر سوم هیئت دولت به استان یزد است.
وی تصریح کرد: این واحدها با آورده 6 میلیون تومانی هر مددجو و 20 میلیون تومان تسهیلات بانکی ارزان قیمت ساخته و آماده تحویل شده است./ عبداللهی