نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

اولین جلسه توجیهی ماموران سرشماری عمومی نفوس و مسکن شهرستان بافق

اولین جلسه توجیهی ماموران سرشماری عمومی نفوس و مسکن شهرستان بافق


اولین جلسه توجیهی ماموران سرشماری عمومی نفوس و مسکن شهرستان بافق

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ اولین جلسه توجیهی ماموران سرشماری نفوس و مسکن سال 90 یکشنبه مورخ 10/7/90 با حضور فرماندار ، بخشدار و ماموران سرشماری شهرستان بافق در محل کانون فرهنگی باهنر این شهرستان برگزار شد. 

حسین ندافیان با اشاره به اجرای طرح عظیم سرشماری نفوس و مسکن سال 90 گفت: با اجرای این طرح می رویم تا سازنده آینده خود و کشور باشیم.

فرماندار بافق سرشماری نفوس و مسکن را یکی از عمده ترین راه های شناخت ویژیگی های یک کشور خواند و گفت: برای برنامه ریزی ، نظارت ، کنترل و ارزیابی خدمات و فعالیتهای ملی و منطقه ای باید در فواصل 5 یا 10 سال در هر کشور به مرحله اجرا در آید.

به گفته ندافیان تا کنون 6 سرشماری عمومی نفوس و مسکن در ایران منطبق با جدیدترین روش های علمی انجام شده است.

مدیر اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن بافق تصریح کرد: هر چه قدر که بتوان اطلاعات و آمار به روز در مورد جمعیت کشور بدست آورد برنامه ریزی ها و سیاستگذاری ها از دقت و اعتبار بیشتریبرخوردار خواهد بود. 

فرماندار بافق با اشاره به مصوبه هیئت دولت در سال 86 اظهار داشت: بنا به این مصوبه انجام سرشماری عمومی نفوس و مسکن در فواصل 5 ساله اجرا که اولین مورد در سال 1390 در دستور کار مرکز آمار ایران قرار گرفت.

ندافیان اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن را کاری بزرگ خواند و گفت: امکانات ، بودجه و نیروی انسانی زیادی در این امر نیاز است و برای آماده سازی طرح و برنامه آن سالها وقت صرف می شود. 

مدیر اجرایی سرشماری عمومی نفوس و مسکن شهرستان بافق امکانات و نیروی انسانی مورد نیاز شهرستان را چنین برآورد کرد و گفت: در شهرستان بافق ، تعداد 31 نفر مامور سرشماری و در کل 57 نفر رده های اجرایی و ستادی ، کار جمع آوری اطلاعات را به عهده دارند. 

در ادامه جلسه "مهندس نوکار" کارشناس مسئول مرکز آمار استان پیرامون کلاسهای آموزشی ویژه ماموران سرشماری ، بازبینان ، کارشناسان گروه مطالبی را بیان کرد  

نوکار با اشاره به اهمیت سرشماری و دقت در اجرای صحیح آن اظهار داشت : با ارائه اطلاعات صحیح در سرشماری گامی به سوی شناسایی نیازهای جامعه برخواهیم داشت.