نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

آيين توديع و معارفه اداره محيط زيست بافق برگزار شد

آيين توديع و معارفه اداره محيط زيست بافق برگزار شد


آيين توديع و معارفه اداره محيط زيست بافق برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق، مدیر کل محیط زیست استان یزد روز شنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس محیط زیست بافق که در فرمانداری بافق و با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد ، اظهار داشت: حفظ طبیعت از مسئولیتهای اصلی هر انسانی است.

حمید جلالوندی یادآور شد: با توجه به آلودگی هوا در بیشتر روزهای سال در استان، نصب این ایستگاه‌ در اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی مردم از میزان آلودگی هوا بسیار موثر است.در شرايط كنوني مسئله آلودگي هوا و زمين از جمله مسائلي است كه زندگي بشر را تهديد مي‌كند و ما بايد تلاش كنيم تا از گسترش ميزان اين آلودگي‌ها جلوگيري نمائيم.

 مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان با اشاره به اینکه آیا برخی از معادن این شهر آلاینده هستند یا خیر اظهار داشت: شهرستان بافق نیاز جدی به احداث یک ایستگاه سنجش آلودگی هوا دارد .

فرماندار بافق در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از تلاشهای شبانه روزی کارکنان محیط زیست بافق ، از محیط زیست به عنوان نعمتی الهی نام برد که خداوند در اختیار انسانها قرار داده و نگهداری از آن وظیفه ی فرد خاصی نیست و یک وظیفه ی همگانی است .

حسین ندافیان افزود : با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی تمامی نگاهها باید به سوی آبادسازی و حفاظت و حراست از محیط زیست تغییر کند و نگاه تخریب گری و از بین بردن محیط زیست به فراموشی سپرده شود.

وي گفت: مقصر اصلي عمده تخريبهايي كه در محيط زيست مشاهده مي كنيم انسان است و بايد سازمان محيط زيست در خصوص آموزش و تنوير افكار عمومي براي حفاظت از اين سرمايه ملي با برنامه عمل كند. 

ندافیان با اشاره به وظیفه خطیر محیط زیست در امر حفظ و نگهداری از محیط زیست گفت: نگاه ما به محیط زیست یک نگاه پیشگیرانه است و باید به مانند حوزه بهداشت و درمان بیشتر تلاش خود را در زمینه پیشگیری اعمال کند.

به گفته فرماندار بافق محیط زیست به مانند سایر ادارات باید به نحوی عمل کند تا رضایت مردم را در پیش داشته باشد و ما در این راستا هر چه بیشتر سعی و تلاش کنیم پاسخگویی به مردم راحتر و بهتر انجام می شود. 

خاطر نشان می شود در این نشست با نظر مساعد فرماندار بافق احداث ایستگاه سنجش میزان آلودگی هوا با مشارکت محیط زیست استان رای مثبت گرفت و مقرر شد در آینده ای نزدیک این ایستگاه در بافق احداث شود.

در پایان این مراسم از زحمات محمد یوسف نژاد تقدیر و سید جلال موسوی به عنوان رئیس اداره محیط زیست بافق انتخاب شد.