نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

آیت الله ناصری : شهرستان بافق مهد پرورش علمایی همچون آیت‌الله شیخ محمدتقی بافقی است .

آیت الله ناصری : شهرستان بافق مهد پرورش علمایی همچون آیت‌الله شیخ محمدتقی بافقی است .


سفر نماینده ولی فقیه در استان به شهرستان بافق

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق، آیت‌الله محمدرضا ناصری در بدو ورود به بافق مورد استقبال امام جمعه ، فرماندار بافق، روحانیون و مسئولان شهرستان و جمعی از اقشار مختلف مردم و خانواده‌های معظم شهدا قرار گرفت.
نماینده ولی‌ فقیه در استان یزد سپس در آستان مقدس امامزاده ظهیرالدین عبدالله بن موسی الکاظم، گلستان شهدای بافق حضور یافت و ضمن ادای احترام به ساحت مقدس آن امامزاده، بر مزار آیت‌الله سید محمد میرغنی‌زاده امام جمعه فقید بافق و تربت پاک شهدای هشت سال دفاع مقدس این شهرستان نسبت به آنان ادای احترام کرد و بر حفظ و حراست از ارزش‌های اصیل اسلامی تحت رهبری‌های مقام معظم رهبری تاکید کرد.
امام جمعه یزد ضمن در جمع مردم این شهرستان که در مسجد جامع بافق حضور داشتند با اشاره به محبت و عنایت‌های مردم این شهرستان در زمان حضور خود در یزد و رفت و آمد در شهرستان بافق اظهار داشت: صداقت، پاکی و سخت‌کوشی مردم بافق در آن دوران از خاطراتی است که هرگز فراموش نخواهد شد و اکنون نیز مردم این شهرستان در این زمینه از همه جلوترند.
آیت‌الله محمدرضا ناصری با تاکید بر علاقه خود به حضور در بین مردم این شهرستان افزود: حضور مردم بافق در جلسات عزاداری ماه محرم و برگزاری این مناسبت‌های باشکوه در این شهرستان همگی نشان از تدین، دین‌داری و محبت این مردم نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت است.
وی با اشاره به شخصیت فرهنگی مذهبی آیت‌الله شیخ محمدتقی بافقی خاطرنشان کرد: شهرستان بافق به این دلیل مورد توجه ویژه است که مهد پرورش علما، فرهیختگان و روحانیون بزرگ و گرانقدری همچون آیت‌الله شیخ محمدتقی بافقی است که در جهان اسلام همچون ستاره‌ای می‌درخشد.
آیت‌الله ناصری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای شهرستان بافق و تجلیل از سرداران شهید این شهرستان اظهار داشت: ایثارگری‌ها و رشادت‌های بافقی‌ها در دوران دفاع مقدس برگ زرین دیگری بر افتخارات این شهرستان است و این مقاومت‌ها و ایستادگی‌های رزمندگان بافقی در آن دوران قابل تقدیر است.
نماینده ولی‌فقیه در یزد همچنین با تقدیر از خدمات ماندگار حجت‌الاسلام حاج شیخ محمدعلی صدوقی امام جمعه فقید یزد افزود: عنایات و محبت‌های آیت‌الله میرغنی‌زاده، امام جمعه فقید بافق و اخوان بزرگوار ایشان فراموش شدنی نیست و وجود این خانواده در شهرستان بافق از برکات و فیوضات خداوند به مردم شهرستان بافق است.
ناصری در ادامه سخنان خود با اشاره به فلسفه قیام عاشورا اظهار داشت: به برکت همین قیام عاشوراست که انقلاب اسلامی به رهبری امام به پیروزی رسید و اکنون در دوران جانشینی مقام معظم رهبری به مسیر خود با اقتدار ادامه می‌دهد.
وی با تاکید بر ضرورت شناخت نقش ولایت و امامت در هدایت جامعه افزود: پیامبران و ائمه اطهار مسیر هدایت و تکامل را برای انسان‌ها مشخص کرده‌اند که طی کردن این مسیر در دوران غیبت با پیروی از ولایت‌فقیه محقق خواهد شد.
ناصری با اشاره به وجود لغزش‌های مسیر تکامل انسان تصریح کرد: آنچه که انسان مؤمن و معتقد را طی طریق هدایت و کمال از گمراهی و اشتباه مصون نگه می‌دارد تبعیت از ولایت‌فقیه و ولایت‌مداری است.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد در ادامه با اشاره به تفرقه‌افکنی‌های دشمنان نظام و انقلاب خاطرنشان کرد: همه باید با اتحاد و برادری و با ایمان کامل به ولایت‌فقیه و پیروی از مقام معظم رهبری و درس‌آموزی از قیام عاشورا نگذاریم بعضی از مسائل سیاسی ما را از مسیر اصلی منحرف کند.
وی ولایت‌فقیه را اساس راه تکامل انسان معرفی کرد و افزود: حاکمیت ولایت‌فقیه، حاکمیتی است مردمی که بر اساس قانون و هدایت استوار است و پیروی از اهل بیت (ع) ضامن ایمان راسخ است.
امام جمعه بافق نیز در این مراسم ضمن خیر مقدم به نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه یزد به بیان خصوصیات بارز شخصیت آیت‌الله ناصری پرداخت و اظهار داشت: امروز شهرستان بافق مفتخر است که میزبان یکی از یاران حضرت امام (ره) و مبارزان دوران انقلاب است.
حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی با اشاره به برکات حضور آیت‌الله ناصری در استان یزد افزود: تقویت حوزه‌های علمیه استان و انجام درس خارج از آن جمله است.
سلیمانی در ادامه با ارائه گزارشی از حضور مردم بافق در دوران انقلاب و دفاع مقدس خاطرنشان کرد: ولایت‌مداری و ایثارگری‌های مردم بافق در طول دوران دفاع مقدس و انقلاب ستودنی است.
امام جمعه یزد در ادامه سفر به بافق پس از حضور در مراسم های عزاداری این شهرستان و پای سخنرانی واعظین آستان امامزاده عبدالله (ع) ، حسینیه میانگاه و حسینیه صفلی نشست و به سوگواري حضرت سید الشهدا(ع) پرداخت.