نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

ایجاد مرکز دپو بچه ماهی تیلاپیا در شیلات بافق

ایجاد مرکز دپو بچه ماهی تیلاپیا در شیلات بافق


به منظور تقویت و حمایت از مرکز شیلات بافق صورت می گیرد؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق سید جمال سجادی پور امروز در حاشیه نشست بررسی مشکلات مرکز تحقیقات ماهی داخلی آب شور بافق  با اشاره به تحقیقات انجام شده در این مرکز اظهار داشت: تحقق احداث مرکز دپو بچه ماهی تیلاپیا در مرکز تحقیقات بافق نوید بخش رشد و شکوفایی بافق در این زمینه است .

وی با بیان اینکه استان یزد در واقع تنها استانی است که کار پرورش و تولید تیلاپیا را دنبال می‌کند افزود: با تامین و تخصیص اعتبار دراین زمینه شرایط خوبی برای اجرایی شدن تک جنسی ماهی تیلاپیا فراهم شده است که برای ادامه کار باید به بخش خصوصی واگذار شود.

مدیر کل جهاد کشاورزی استان یزد خاطر نشان کرد: با ایجاد تفاهم نامه همکاری بین جهاد کشاورزی و مرکز شیلات ضرورت دارد گرایش دیگری در شهرستان بافق در بخش آبزی پروری ایجاد شود و اعتباراتی هم به این بخش اختصاص یابد.

سچادی پور همچنین در خصوص اعتبارات سال 91 بخش شیلات استان را خاطر نشان کرد و افزود: شیلات بافق از آیتم‌هایی است که در زیر بخش‌های زراعی وباغی می توان لحاظ کرد و اعتبارات خوبی هم برای آن در نظر گرفت .

وی تصریح کرد: در زمینه اختصاص اعتبارات، عقد قراردادی است که مدیریت  شیلات استان با مرکز شیلات بافق انجام شده است و مقرر گردید شیلات استان طبق تعهدات این قرارداد عمل کند.

مدیر کل جهاد کشاورزی استان یزد اظهار امیدواری کرد تا از محل اعتبارات ملی و کارگروه بخش توسعه کشاورزی استان هم برای توسعه آبزی پروری در شهرستان بافق ،مبلغ مناسبی تخصیص یابد که شکوفایی و رشد مرکز بافق در آینده رقم بخورد.

وی همچنین خواستار ورود بخش خصوصی در زمینه بازچرخوانی آب استخرهای پرورش ماهی در بافق به منظور استفاده بهینه از آب در توسعه بخش شیلات در این شهرستان شد.

فرماندار بافق هم در این نشست گفت: بر خلاف تصور عموم و حتی کارشناسان شیلات پرورش آبزیان در منطقه کویری بافق  با تلاش وکوشش کادر مجموعه شیلات و همکاری مسولان در حال حاضر این امر محقق شده است .

حسین ندافیان افزود: خوشبختانه پرورش ماهی در آب های شور بافق از نتیجه بسیار خوبی برخوردار بوده است و این موضوع در سند چشم انداز شهرستان بافق در اولویتهای اول شهرستان قرار گرفته است .

وی تصریح کرد: منطقه بافق در حال آماده شدن برای حضور سرمایه گداری در بخش های شیلات ، معادن و کشاورزی است که زیرساخت های آن هم فراهم شده است.

فرماندار موفقیت های چشمگیر مرکز شیلات بافق را خاطر نشان کرد و یادآور شد: با توجه به این موفقیت ها و فعالیت های بزرگ شیلات بافق حفظ و تقویت این مرکز از سوی مسئولان استان ضرورت دارد.

عبداللهی