نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

آیین مقدس اسلام،نمازجمعه را عبادتی معمولی و ساده نمی پندارد.

آیین مقدس اسلام،نمازجمعه را عبادتی معمولی و ساده نمی پندارد.


خطیب نماز جمعه بافق:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق، امام جمعه بافق در خطبهای نماز جمعه این هفته بافق با اشاره به گرامیداشت سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب شکوهمند اسلامی به امامت فقیه وارسته؛حجه الاسلام والمسلمین ؛آیت الله طالقانی در 5 مرداد ماه سال 58 اشاره کرد و گفت: واگذاری این تکلیف عظیم و سنگین توسط رهبر فرزانه انقلاب در حساس‌ترین برهه از زمان انقلاب اسلامی بر عهده آیت الله طالقانی که زبان گویایی برای باز گویی حقایق و رسوا نمودن دشمنان انقلاب داشت، امر خطیری بود.

 

وی به اهمیت نماز جمعه اشاره کردو تصریح کرد: آیین مقدس اسلام،نمازجمعه را عبادتی معمولی و ساده نمی پندارد بلکه به خاطر آثاری که این نماز در فرد و جامعه دارد ، در تربیت و سیاست بر جای می گذارد ؛ برای آن اهمیت ویژه ای قایل است و لذا نمازجمعه را از شئون حکومت اسلامی دانسته و حاکم اسلامی را به اقامه آن فرمان داده است .

حجه الاسلام سلیمانی همچنین به دیدار شركت كنندگان در اجلاس بین المللی زنان و بیداری اسلامی با رهبر انقلاب اشاره کرد و افزود: رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار نگاه اسلام به زن را در نقطه مقابل نگاه غرب نگاهی عزت بخش، كرامت آفرين و رشد دهنده خواندند و برای زن هويت و شخصيتی مستقل قائل شده است.

 

سلیمانی سیره امام زمان(عج) را همان سیره آباء و اجدادی خواند و گفت : تحقق عدل و عدالت به دست آن حضرت است.

 

وی همچنین به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اشاره کرد وخاطر نشان کرد: ماه رمضان تجلی رحمت و فضل بیكران الهی است كه روح ایمان و پاكی، انس و مودت دینی را در كالبد خانواده كهنسال و ریشه دار امت اسلامی می‌دهد. خداوند ماه رمضان را مایه عزت مسلمین و نوری فرا روی امت اسلامی برای رسیدن به قله‌های كمال، معرفت و حكمت الهی قرار داده است و به وسیله‌ آن نعمت‌هایش را بر ما تمام كرد.

اشاره به تحولات منطقه و قرار گرفتن دیکتاتوری غرب در سراشیبی سقوط ، ضروریات انتظار حضرت صاحب الزمان (عج) و توصیه به تقوی و اجتناب از معاصی از دیگر مباحثی بودکه امام جمعه بافق در خطبه های این هفته بیان داشت./ حسن پور