نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازدید بخشدار مرکزی بافق از صنایع بسته بندی شادکام

بازدید بخشدار مرکزی بافق از صنایع بسته بندی شادکامبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، " سید ابراهیم حسینی" بخشدار مرکزی صبح امروز به اتفاق رئیس اداره تعاون روستایی بافق از صنایع بسته بندی خشکبار و میوه شادکام بازدید کرد .

بخشدار مرکزی بافق در این بازدید با اشاره به ضرورت توجه به ظرفیت روستاها برای جذب جوانان جویای کار گفت: در روستاهای شهرستان بافق ظرفیت های بالقوه ای در زمینه های گردشگری،صنعت، خدمات و کشاورزی است که این ظرفیت ها معطل مانده است و لازم است شرائطی فراهم شود که از این استعدادها به نحو موثری استفاده شود.

سید ابراهیم حسینی افزود:توجه ویژه دولت به مشاغل خانگی و خود اشتغالی با اختصاص اعتبارات ویژه و کم بهره نشان دهنده این مهم است که توجه به این دو موضوع یکی از راه‌های اثر بخش و راهبرد مشخص در ایجاد اشتغال و کاهش آمار متقاضیان کار خواهد بود.

"محمد علی دهقان " مسئول صنایع بسته بندی شادکام با اشاره به فعالیت این مجموعه گفت: با پیگیری های به عمل آمده مجوز بسته بندی میوه با ظرفیت 850 تن و مجوز بسته بندی خشکبار با ظرفیت 950 تن در سال از مراجع ذیربط اخذ شد.

وی افزود : برای راه اندازی این مجموعه به دستگاههای تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک نیاز می باشد که در حال حاضر اقدام به خرید دستگاه "وکیوم" با اعتباری بالغ بر 140 میلیون ريال جهت بسته بندی مواد غذایی نموده ایم.

دهقان با اشاره ظرفیت و ویژیگی این دستگاه گفت : دستگاه وکیوم دارای سیستم دیجیتال حافظه دار و فول اتومات می باشد و جهت بسته بندی انواع مواد غذایی مانند سبزیجات ، پیاز ، بادمجان ، میوه ، گوشت ، مرغ ، میگو ، قارچ ، خرما و خشکبار استفاده می شود.

مسئول صنایع بسته بندی مواد غذایی شادکام با اشاره میزان اشتغالزایی این طرح گفت: با راه اندازی این مجموعه 10 نفر بصورت مستقیم و 20 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی به دنبال خواهد داشت.

در پایان این بازدید بخشدار مرکزی و رئیس تعاون روستایی بافق جهت راه اندازی مجموعه بسته بندی مواد غذایی شادکام قول مساعدت مالی و پیگیری دادند.