نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازدید فرماندار از اداره امور مالیاتی بافق

بازدید فرماندار از اداره امور مالیاتی بافقبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، "مهدی خاوری" در ادامه بازدیدهای خود از ادارات شهرستان بافق از اداره امور مالیاتی بازدید کرد در این بازدید که معاونت فرمانداری ، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهرستان فرماندار را همراهی کردند ، فرماندار ضمن بازدید و گفتگو با پرسنل و مسئول اداره در جریان روند اجرایی امور مالیاتی و مشکلات موجود قرار گرفت.

مهدی خاوری در این بازدید با بیان اینکه پرداخت مالیات نقش بسزایی در اداره امورات شهرستان دارد اظهار داشت : اگر این باور در مردم تقویت شود که در موعد مقرر با اداره امور مالیاتی شهرستان همکاری نمایند فواید ارزنده ای برای شهرستان در پی دارد و اکثر مشکلات مرتفع خواهد شد.

فرماندار بافق گفت:به دلیل وابستگی بخشی از کارهای مهم مردم به امور مالیاتی ونیز ضرورت نهادینه شدن موضوع مالیات در کشور ،کارهای اداره امور مالیاتی از اهمیت خاصی برخوردار است که باید مورد توجه قرار گیرد .

وی افزود : اداره امور مالیاتی یکی از ادارات پرکار و پر مشغله می باشد خصوصا در اواخر سال مالی که مراجعه به این اداره برای ارائه اظهارنامه مالیاتی  زیاد می باشد لذا جا دارد از زحمات پرسنل این اداره تقدیر و تشکر نمود.

رئیس اداره امور مالیاتی بافق در ابتدای این بازید با تعریف کلی از مالیات بر ارزش افزوده گفت:مالیات بر ارزش افزوده، مالیاتی است که بر ارزش افزوده یک محصول در هر مرحله ای از تولید و توزیع وضع می گردد،طوری که در هر مرحله از تولید که کالاها و خدمات به تولید کننده دیگر و یا مصرف کننده نهایی عرضه می شود،قابل پرداخت می باشد.

"سید کاظم شهیدزاده" با اشاره مزایا و تاثیرات مالیات بر ارزش افزوده در اداره امورات شهرستان خاطر نشان کرد: این مالیات به عنوان یکی از انواع مالیات غیر مستقیم، مزایای متعددی نظیر پایین بودن نرخ مالیاتی، ترغیب سرمایه گذارن به افزایش تولید، سلامت در آمد های تولید، گستردگی پایه ی مالیاتی، شفاف سازی در انجام معامله ها ، کاهش اقتصاد زیر زمینی و نارضایتی مؤدیان مالیاتی، تغییر الگوی مصرف و کاهش مصرف گرایی و تجملات، کاهش تاخیر و هزینه های وصول، تشویق صادرات، کاهش فرار مالیاتی،تامین بیشتر ادارات اجتماعی، بهبود فن آوری و بهره وری از راه اتوماسیون اداری و خنثی بودن نسبت به متغیر های اقتصادی را دارا می باشد.

شهید زاده با تاکید بر تعامل بين شهرداري و اداره امور مالياتي شهرستان درجهت ترويج فرهنگ مالياتي گفت: بر اساس وظايف محوله قسمتي از ماليات بر ارزش افزوده همه ساله به حساب شهرداري واريز مي شود و از آنجايي كه ترويج فرهنگ مالياتي نياز به تبليغات عمومي در سطح شهر دارد و اماكن تبليغاتي در اختيار شهرداري مي باشد مناسب است كه شهرداري در اين زمينه تلاش بيشتري داشته باشد تا با ماليات بتوانيم شهرستان بافق را در توسعه مناسب عمراني حمايت نماييم.

در پایان این بازدید فرماندار بافق به مناسبت فرارسیدن هفته زن از زحمات کارمندان زن اداره امور مالیاتی شهرستان با اهدا لوح و هدیه تقدیر کرد.