نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازدید فرماندار از کلاسهای طرح اوقات فراغت تابستان 91

بازدید فرماندار از کلاسهای طرح اوقات فراغت تابستان 91به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، فرماندار بافق با همراهی اعضای شورای شهر ، معاون آموزش و پرورش و تنی چند از مسئولین شهر از کلاسهای طرح اوقات فراغت کانون فرهنگی تربیتی فجر بافق بازدید کرد.

مدیر کانون فجر در این بازدید گفت: در طرح تابستانی اوقات فراغت 91 کانون فرهنگی تربیتی فجر شهرستان بافق برای دانش آموزان در کلیه مقاطع تحصیلی در رشته های قرآن ، طراحی ، خوشنویسی، نقاشی ، قصه و بازی ، کامپیوتر ( مقدماتی ، پیشرفته، پاورپوینت ، اینترنت،...) ، خیاطی کلاسهایی را  زیر نظر 10 استاد برجسته شهرستان برگزار نموده است و روزانه تعداد زیادی از دانش آموزان از امکانات کانون بهره می برند

"زهرا کارگران" با اشاره به شرکت 350 نفر از هنرآموزان در این کانون افزود : سعی ما بر این بود تا حد امکان هزینه های کلاسها را پایین بیاوریم تا تعداد بیشتری از دانش آموزان امکان استفاده از کلاسها را داشته باشند . و در انتخاب اساتید هم سعی شد بهترین  گزینه ها را داشته و بالاترین  کیفیت را ارائه دهیم .

در ادامه فرماندار جمع حاضر از فعالیتهای کانون شهید باهنر نیز بازدید کرد.

در این بازدید تفکری مدیر کانون شهید باهنر بافق گفت: در این کانون 300 دانش آموز دختر و پسر زیر نظر مربیان مجرب و کارآزموده در رشته های قرآنی ، شطرنج ، قصه گویی ، آموزش زبان ، رباتیک و کامپیوتر طی مدت 50 روز آموزش می بینند.

"تفکری" از شروع بکار طرح افلاک نما در بافق خبر دادو افزود: این طرح پاسخی است بر نیاز بشر برای نگریستن به ستارگان و افلاك، در انواع پیشرفته می باشد که می تواند مورد استفاده اسلاتید ، دانشجویان ، دانش آموزان و طلاب حوزه علیمه می باشد.

فرماندار بافق در پایان بازدید کانون های فجر و باهنر ضمن ابراز رضایت از فعالیتهای فرهنگی انجام شده گفت: کانون محل معرفی استعدادهای جوانان و نوجوانان است و می بایست فضای فرهنگی و هنری طوری فراهم شود که همه استعدادهای بالقوه توان رشد داشته باشند.

وي تاكيد كرد: اگر براي پر كردن اوقات فراغت دانش آموزان برنامه ريزي جامعي صورت نگيرد آنان در معرض آسيب هاي اجتماعي قرار خواهند گرفت لذا اين مراکز با تامين نيازهاي جوانان و نوجوانان، پذيراي آنها را در طول تابستان هستند.

"حسین ندافیان" به برخي از برنامه هاي ارايه شده توسط نهادهاي مربوط در راستاي اجراي اين طرح اشاره كرد و اظهار داشت: ناحيه مقاومت بسيج سپاه، دو طرح ويژه را براي پر كردن اوقات فراغت در حال اجرا دارد كه شامل تشكيل كلاس هاي طرح نشاط و تعالي و همچنين طرح هجرت است.

فرماندار بافق گفت: در طرح هجرت كه با هدف بهسازي، نوسازي و زيبا سازي مدارس با همكاري آموزش و پرورش انجام مي شود دانش آموزان علاوه بر آشنايي با كارهاي عمراني و ساختماني از برنامه هاي فرهنگي اين طرح نظير اردوهاي زيارتي نيز استفاده مي كنند.

در پایان این بازدید فرماندار بافق برای اجرای طرحهای افلاک نما و نجوم ، کلاس رباتیک و حوزه خبری دانش آموزی (پانا) مبلغ 150میلیون ریال قول مساعدت مالی داد. / حسن پور