نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازدید فرماندار بافق از ایستگاه تحقیقات ماهیان آب شور داخلی بافق

بازدید فرماندار بافق از ایستگاه تحقیقات ماهیان آب شور داخلی بافق


بازدید فرماندار بافق از ایستگاه تحقیقات ماهیان آب شور داخلی بافق

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛ "حسین ندافیان" در بازید از ایستگاه تحقیقات ماهیان آب شور داخلی بافق با اشاره به اینکه آبزی پروری یکی از سریعترین و اقتصادی ترین روشهای تولید غذا و اشتغال می باشد ، اظهار داشت : ایستگاه تحقیقاتی بافق طی سالهای اخیر بر اساس طرح های پژوهشی مختلف توانسته برای اولین بار در کشور به تکثیر و پرورش ماهی تیلاپیا دست پیداکند.

فرماندار بافق تصریح کرد : تولید انبوه ماهی تیلاپیا یک نمونه شاخص اقتصادی و ارزشمند برای جهان بخصوص کشور ما و شهرستان بافق است که می بایست توسعه زیر ساختها جهت گسترش و ترویج این صنعت در دستور کار عمرانی این مرکز قرار گیرد.

مدیر ایستگاه تحقیقات ماهیان آب شور داخلی بافق با اشاره به اینکه ماهی تیلاپیا یک نوع آبزی گرمابی و غیربومی است گفت: در راستای تامین نیازهای بخش خصوصی و ذخیره سازی 240 هزار قطعه بچه ماهی ، ساخت 12 حوضچه هشت ضلعی به ظرفیت 50 متر مکعب جهت ذخیره سازی در فصل مناسب ( اسفند) در دستور کار قرار گرفت.

احمد بیطرف با اشاره به اینکه تاكنون 14 طرح ملي در زمينه پرورش آبزيان دراين مركز اجرا شده ،هدف از این طرح پژوهشی را افزایش تولید ماهی و نیز تامین نیاز بخش خصوصی در آغاز فعالیت در فصل گرما خواند.

به گفته بیطرف این طرح در محیط گلخانه ای با سیستم خروجی  Dual Drain و وسعت 600 متر مربع با هزینه ای بالغ بر 600میلیون ريال در مرکز تحقیقات ماهیان آب شور داخلی بافق در حال احداث می باشد.

گفتنی است  اين ايستگاه تحقيقاتي تنها ايستگاه ملي تحقيقات ماهيان آب هاي شور غيرساحلي است كه از سال 80 در راستاي بررسي گونه هاي جديد وارداتي، مطالعه پرورش ماهيان در آب هاي شور كشور و پاسخگوئي به نيازهاي شيلاتي استان يزد تاسيس شده است.