نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازدید معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف یزد از مراکز قرآنی بافق

بازدید معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف یزد از مراکز قرآنی بافقدرسالروز میلاد حضرت امامزاده عبدالله(ع) ، معاونت محترم فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و هیات همراه، فرماندار ، رئیس اداره اوقاف و سخنگوی شورای شهر از جامعه القرآن شهرستان بافق بازدید کردند.

در بدو ورود رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بافق ضمن تبریک میلاد حضرت امامزاده عبدالله(ع) گفت: سهمیه شهرستان های بافق و بهاباد برای ثبت نام کلاسهای قرآنی175 نفر بوده که تابحال 500 نفر در این کلاس ها ثبت نام کرده اندکه به دلیل کمبود بودجه ونبود مربی مرد برای برادارن وکمبود فضای آموزشی، آماراین طرح در نهایت به ۳۰۰نفرکاهش یافت وامیدواریم با مساعدت مسئولان بتوانیم گامهای موثرتری برداریم .

حجت الاسلام فلاح بیان داشت مراکز قرآنی بر طبق دستورالعمل کار میکند ولی اداره کل اوقاف و سازمان جوابگوی سوالات ما نبوده و درخواست ما از مسئولین مربوطه این است که حتما طرح توجیهی در مرکز استان برای مسئولین قرآنی برگزار شود.

فلاح همچنین از محمد جواد رایگان و خانم حمامی زاده و دیگر عوامل برگزاری طرح های قرآنی در این شهرستان تشکر و قدردانی کرد و ادامه داد: تابحال اگر کاری هم در این راستا انجام شده پشتکار و ذوق خود مربیان بوده است .

"محمد جواد رایگان" مسئول فرهنگی قرآنی آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) مشکل فضای جامعه القرآن درمکان فعلی عنوان کرد و گفت:هزینه هایی که اداره کل اوقاف برای مجموعه قرآنی اختصاص داده جمعا 40میلیون ريال بوده و این هزینه بیشتر جوابگوی حقوق مربیان ،جوایز و تغزیه نمی باشد.

مسئول جامعه القرآن خانم حمامی زاده نیز مشکل اساسی جامعه القرآن را مکان برگزاری کلاسها دانست و گفت : مکان حال حاضر در شان یک مرکز قرآنی نمی باشد و از آنجایی که این مرکز وابسته ی به هیچ ارگان خاصی نیست انتظار داریم اداره اوقاف علاوه بر بحث مربی ، هزینه ای را برای مرمت جامعه القرآن در نظر بگیرد.

حمامی زاده ادامه داد : با توجه به ثبت نام زیاد از سوی همشهریان بودجه برای اهداء جوایز و اردوها فرهنگی در حد پائین می باشد.

حجت الاسلام میرجلیلی معاون فرهنگی اداره کل اوقاف یزد با تشکر از مجموعه ی اوقاف و مسئولین مراکز فرهنگی قرآنی عنوان کرد برای مشکلات موجود باید با مسئولین شهرستان هماهنگ باشیم.

میرجلیلی در ادامه با ذکر آیاتی چند از کلام الله قرآن مجید از نونهالان این مرکز خواست ادامه آیات را تلاوت کنند که یکی از قرآن آموزان این آیات را تکمیل کرد.در پایان با اهدا جوایزی ، از مسئولین مراکز فرهنگی قرآنی و نونهالان مرکز جامعه القرآن تقدیر و تشکر شد.

سید کاظم عباس زاده در این بازدید ضمن تشکر و قدردانی از زحمات مربیان این مرکز در خصوص تعمیر و مرمت این بنا همچنین کمک به این مرکز فرهنگی قرآنی قول مساعد داد.