نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بافق، یکی از قطب‌های دامپروری استان بخصوص دامپروری صنعتی و نیمه صنعتی / متاسفانه آمار واقعی تعداد دام شهرستان بافق به مرکز استان ارسال نشده است

بافق، یکی از قطب‌های دامپروری استان بخصوص دامپروری صنعتی و نیمه صنعتی / متاسفانه آمار واقعی تعداد دام شهرستان بافق به مرکز استان ارسال نشده استبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ فرماندار بافق به همراه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان با حضور در شرکت تعاونی دامداران شهرستان، از نزدیک مسائل و مشکلات دامداران را مورد بررسی قرار دادند.

فرماندار بافق در حاشیه این بازدید از عدم ارسال آمار واقعی دام شهرستان به استان و تعطیلی ۸ ساله شرکت تعاونی دامداران اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته شرکت تعاونی دامداران شهرستان احیا و انبار و سوله آن احداث شده است.

محمد زاده رحمانی با اشاره به افزایش سهمیه خوراک سبوس دام از ۱۸ تن به ۴۰ تن افزود: بافق یکی از قطب‌های دامپروری استان بخصوص دامپروری صنعتی و نیمه صنعتی است، اما باید آمار دام به استان ارسال و مردم به سمت اخذ مجوز‌ها و پروانه بهره برداری تشویق شوند.

فرماندار بافق تصریح کرد: سبوس توزیع شده بین دامداران به صورت ماهیانه است و به هر فرد میانگین دو کیسه تعلق می‌گیرد که این میزان کفاف دامداران شهرستان را ندارد.

زاده رحمانی همچنین خاطر نشان کرد:در حال پیگیری هستیم تا نخستین کارخانه خوراک دام شهرستان راه اندازی شود تا با حداقل هزینه و بهترین کیفیت، خوراک دام مورد نیاز شهرستان تامین شود.