نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بافق شهر پایلوت امر به معروف کشور شد

بافق شهر پایلوت امر به معروف کشور شد


در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ،معاون تشکل‌های مردمی ستاد احیای امر به معروف و نهی کشور صبح امروز در حاشیه نشست ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر بافق كه در محل دفتر امام جمعه اين شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در راستای احیای سنت حسنه امر به معروف و نهی از منکر سال گذشته این طرح در پنج شهرستان کشور اجرا شد و امسال نیز این طرح به 40 شهرستان در کشور افزایش یافته و شهرستان بافق در استان یزد نیز یکی از این مناطق است.
مصطفی متولیان با اشاره به اینکه شهرهای مختلف فعالیت‌های چشمگیری در احیای امر به معروف و نهی از منکر داشتند، افزود: امیدواریم این طرح و تذکر لسانی از شهرستان‌ها به شهرهای بزرگ و تهران گسترش پیدا کند.
وی عنوان کرد: برخلاف برنامه‌ها و طرح‌های اجرایی دیگر در صددیم این برنامه را تا سال آینده در 110 شهر اجرایی کنیم.
متولیان اضافه کرد: این طرح در طول سال با هدف پررنگ‌تر شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر اجرا می‌شود که موجب افزایش سطح سلامت اخلاقی و رفتاری مردم خواهد شد.
معاون تشکل‌های مردمی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور بیان کرد: با اجرای این طرح می‌توان نظارت همگانی را محقق کرد زیرا تنها زمان خواب و جنون عمل به امر به معروف و نهی از منکر از انسان سلب می‌شود.
متولیان تصریح کرد: طرح تذکر لسانی در حوزه‌های خانواده، مدرسه، مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها، ادارات و نهادهای مختلف، اصناف و اماکن عمومی اجرا می‌شود.
امام جمعه بافق نیز در این نشست با اشاره به پیشینه تاریخی و مذهبی شهرستان بافق اظهار داشت: همه بزرگان دین به این نکته تاکید دارند که اگر در جامعه‌ای فریضه امر به معروف و نهی از منکر به درستی انجام شود، تمام مسائل دیگر به صورت جدی پیگیری خواهد شد.
سلیمانی با تاکید بر ضرورت نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه  گفت: با عنایت به رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم احیای امر به معروف و نهی از منکر، رویکرد تذکر لسانی و استفاده و بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و توانایی‌های تخصصی نهادها، سازمان‌ها، صاحب‌نظران و اقشار مختلف مردم  ضروری است.
وی با تجلیل از شخصیت آیت‌الله بافقی به عنوان چهره پیشتاز در زمینه امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: وجود چنین افرادی در بافق بیانگر توجه ویژه مردم به دین و پایبندی آنان به اعتقادات اسلامی است.
سلیمانی حمایت از پژوهش‌های مراکز آموزش عالی شهرستان بافق با موضوع امر به معروف و نهی از منکر را نیز مورد تاکید قرار داد.
وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر به صورت لسانی ‌در جامعه خاطرنشان کرد: اصلاح زبان و شیوه گفتمان در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بسیار موثر است.
سلیمانی با اشاره به برگزاری مناسبت‌ها در شهرستان بافق یادآور شد: برگزاری مناسبت‌های مذهبی در شهرستان بافق با برنامه‌ریزی خاصی انجام می‌شود و حضور باشکوه مردم در این مناسبت‌ها تاثیر بسزایی در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی در بافق داشته است.
بررسی راهکارهای شناخت فرهنگ حجاب و عفاف در دانشگاه‌های شهرستان بافق، برنامه‌ریزی برای ارتباط با دفاتر فرهنگ دانشگاه‌ها، فرهنگ سازی در فضای سایبری، آسیب‌شناسی مسائل مربوط به امر به معروف و نهی از منکر، مانورهای تذکر لسانی و ... از مهم‌ترین موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.