نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بالاترین عمل در ماه رمضان دوری از گناهان است

بالاترین عمل در ماه رمضان دوری از گناهان است


معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان بافق

حجت الاسلام ذاکری نیا طی گفتگویی با روابط عمومی حوزه علمیه الزهراء(س) اظهار داشت : طبق آیه 183 سوره بقره روزه بر انسان واجب شده است همانگونه که بر امتهای پیشین واجب بوده است و  علت اینکه اکنون یهودیان و مسیحیان روزه نمی گیرند به خاطر تحریفی است که در کتاب های آسمانی آنها صورت گرفته و لذا روزه بر آنها نیز واجب بوده است .

وی با ذکر روایتی از پیامبر اکرم(ص) در مورد اهمیت این ماه عزیز اضافه کرد : ماه رمضان ماه برکت و مغفرت است و نفس های روزه دار حکم تسبیح را دارد و خواب او عبادت است . در این ماه درهای بهشت به روی بندگان باز است و درهای جهنم بسته و شیاطین در غل و زنجیر هستند پس مؤمن نباید کاری کند تا در این ماه درهای باز بهشت را به روی خود ببندد و درهای بسته جهنم را به روی خود باز کند .

وی در مورد بالاترین عمل در این ماه گفت : به فرموده امیرالمؤمنین علی(ع) افضل الاعمال در این ماه دوری از گناهان است بخصوص گناهانی که قبلاً به آن مبتلا بوده است . انسان وقتی روزه می گیرد شکمش تقوا پیدا می کند و قوه ها و غرایزش نیز در حد زیادی کنترل می شود .

ذاکری نیا برای درک بهتر جوانان در راستای اهمیت و فضیلت این ماه اظهار کرد : جوانان امروزه توجه ندارند که روزه نص صریح قرآن است و صراحتاً بر مردم همه مذاهب واجب شده ؛ بنابراین باید ابتدا جوانان با قرآن مأنوس شوند سپس آنها را به آثار مادی و معنوی روزه متوجه کرد کسی که به آثار معنوی اعتقادی ندارد باید او را با آثار مادی روزه آشنا کنیم از جمله این که کمترین فایده روزه این است که موجب سلامتی بدن می شود و نوعی تزکیه درونی است.

وی در مورد اهمیت شب های قدر در این ماه گفت : اگر روزه دار این ماه را و بالأخص شب های قدر را درک کند هم سعادت این دنیا را کسب می کند وهم سعادت آن دنیا را .

حجت الاسلام ذاکری نیا اهم فعالیت هایشان در این ماه را چنین برشمردند :

*اعزام بیش از 100 مبلغ به روستاها و شرکت ها و معادن دولتی و برخی از معادن خصوصی

*برگزاری مراسم معنوی و نماز جماعت و قرائت قرآن و ... در صد در صد از مساجد فعال استان و 90 درصد مساجد غیرفعال در طول سال .

*برگزاری سیصد جلسه قرآن در سطح شهر

*برگزاری نماز جماعت در اکثر سازمان ها و ارگان های دولتی