نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

با بهره‌برداران بخش منابع طبیعی در بافق نشست هم‌اندیشی برگزار شد

با بهره‌برداران بخش منابع طبیعی در بافق نشست هم‌اندیشی برگزار شدبه گزارش روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری بافق، در این جلسه که صبح امروز (يكشنبه) با حضور جمعی از شوراهای اسلامی روستاها، دهیاران، مرتعداران، دامداران، کشاورزان، همیاران طبیعت، بهره‌برداران محصولات فرعی، شرکت تعاونی‌ها و معدنداران شهرستان بافق برگزار شد، کارشناس ستادی اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد هدف از تشکیل این جلسه را تشریح کرد.

 رضا رسایی با اشاره به تنظیم سند راهبردی منابع طبیعی استان یزد عنوان کرد: هر یک از بهره‌بردارن برای تنظیم سند راهبردی منابع طبیعی استان یزد مشکلات و مسائل پیرامون بخش منابع طبیعی، نقاط قوت و توانمند ی‌های بخش منابع طبیعی استان یزد از نگاه خود، انتظارات و توقعات از متولیان بخش منابع طبیعی استان یزد را بیان کنند.

در پایان این نشست هر یک از بهره‌برداران به بیان دیدگاه‌های خود در زمینه ارتقا منابع طبیعی پرداختند.

ماشاالله عبداللهی، دهیار روستای شیطور، خواستار تأیید طرح مرتعداری مراتع این روستا شد.

وی از اداره منابع طبیعی درخواست کرد: قبل از هر گونه انجام عملیاتی از قبیل سم‌پاشی، بذرکاری و … در سطح مراتع با نصب آگهی در تابلوهای این روستا، شورای اسلامی روستاها، دهیاران و عموم را مطلع کنند.

شعبانعلی پاینده، عطار و بهره‌بردار محصولات فرعی از منابع طبیعی با تاکید بر اهمیت دادن به محصولات فرعی به ویژه منطقه دشت شیطور، برگزاری دوره آموزشی بهره‌برداری از محصولات فرعی در طبیعت را پیشنهاد کرد.

پیگیری تأیید طرح‌های مرتعداری تهیه شده تا تنظیم سند، پیگیری تأمین آب شرب دام‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی برای اطلاعات بیشتر مرتعداران، استفاده از دانشجویان در طرح‌های منابع طبیعی، نظارت بیشتر بر روند فعالیت‌های معدنی از دیگر خواسته‌ها و پیشنهادات بهره‌برداران بخش منابع طبیعی بود.