نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

با وحدت و همدلی آینده روشنی برای بافق رقم بزنیم

با وحدت و همدلی آینده روشنی برای بافق رقم بزنیم


فرماندار بافق:

فرماندار بافق در جلسه شورای ادرای بافق وضعیت شهرستان بافق را با قبل از انقلاب مقایسه کرد و گفت: پیش از پیروزی انقلاب محرومیت در این شهرستان بیداد می کرد.

 

 
"حسین ندافیان" اضافه کرد: اکنون به برکت نظام مقدس اسلامی شهرستان بافق از امکانات نسبی برخوردار است اما تا رسیدن به حد مطلوب فاصله ی زیادی دارد.
 
 

 

 
وی سفرهای استانی هیات دولت را پر خیر و برکت دانست و گفت: پیشرفت بیش از 95 درصدی مصوبات سفر اول 65 درصدی سفر دوم و 20 درصدی سفرسوم د ستا ورد عظیمی بود که بسیاری از خواسته های مردم را محقق ساخت.
 
 

 

 
وی آمار2000 نفر بیکار را در شهرستان معدنی بافق نگران کننده خواند وافزود : در حال حاضر دغدغه اصلی ما ایجاد صنایع جوار معدنی است تا زمینه اشتغال همه جوانان جویای کار فراهم شود.
 
 

ُفرماندار بافق اظهار امیدواری کرد: با تخصیص اعتبارات ویژه به شهرستان بافق و پرداخت همه مبالغ ارزش افزوده ی فروش مواد معدنی منطقه باعث شود تا شاهد حرکت رو به رشد و  توسعه ی پایدار این شهرستان باشیم.

وی گفت : ما قطب معدنی کشور هستیم و نگاه در این زمینه نگاه کاملی نبوده است. و در چند سال گذشته با پیگیری های صورت گرفته در این زمینه مصوبات خوبی داشته ایم.

ندافیان در ادامه از آغاز به کار گروه توسعه و عمران در شهرستان بافق خبر داد و این کار گروه را در پیشرفت امور موثر دانست.

فرماندار بافق در زمینه پیگیری احداث صنایع جوار معدنی گفت: همانطور که مستحضرید در این زمینه طرح هایی کلید خورده است  که متاسفانه تا کنون هیچکدام از این طرح ها به نتیجه ای نرسیده است.

وی در این زمینه اظهار امیدواری کرد: پیگیری هایی در این زمینه صورت گرفته است و در این زمینه مسئولین قول هایی داده اند که در صورت اجرایی شدن آنها نوید خوبی برای جوانان شهرستان خواهد بود.

ندافیان در ادامه به عامل وحدت به عنوان مهم ترین مسئله در پیشبرد اهداف اشاره نمود و افزود: این موضوع در شهر ما به خوبی وجود دارد.

 وی در ادامه به مسئله خروج بافق از بن بست اشاره نمود و افزود: در این زمینه اقدامات مناسبی انجام شده است. 30 درصد به اتمام مسیر بافق زرند مانده است که به این ترتیب ارتباط با استان کرمان را خواهیم داشت و موضوع جاده ی گزوئیه که بعد از 27 سال به نتیجه رسیده و قفل آن در سال گذشته گشوده شده است.

ندافیان در ادامه به تملک دارایی ها اشاره نمود و افزود: در این زمینه بودجه ای خواهیم داشت و مشکلات در این زمینه تا حدودی مرتفع خواهد شد.

ندافیان در ادامه بیان کرد: مهمترین مسئله در بحث خارج کردن بافق از بن بست جاده ی بافق خرانق می باشد که در این زمینه پیگیری هالی لازم را بعمل آورند.

وی در ادامه  بیان کرد: در زمینه ی ریلی نیز اقداماتی صورت گرفته است به طوریکه در حال حاضر بافق به عنوان مرکز خورشیدی ریلی ایران به شمار می رود.

ندافیان در ادامه در مورد تکمیل  بزرگراه یزد بافق گفت: بودجه ای در این زمینه به تصویب رسیده ودر سفر وزیر به شهرستان قطعی شده است. وی افزود اجرایی شدن این طرح نقش مهمی در کاهش تصادفات جاده ای داشته است.

فرماندار در ادامه خطاب به مسئولین ادارات گفت: در سال گذشته هم گفتیم و به ادارات توصیه نمودیم که روابط عمومی خود را قوی کنید و ارتباط خود را با رسانه افزایش دهید. مردم با رسانه ها در ارتباطند و شما ملزم هستید از طریق رسانه فعالیت های خود را به اطلاع مردم برسانید.

وی در ادامه افزود اولویت شهرستان ایجاد اشتغال است . برای ایجاد 1000 شغل برنامه ریزی شده است و مشخص گردیده که هر دستگاه چه سهمی در اشتغال خواهد داشت.

پیشرفت در شیلات و کشاورزی، پیگیری پایانه مسافربری، پیگیری در مورد احداث مرکز دیجیتال بافق به عنوان اولین شهرستان کشور، احداث پارک جنگلی، تکمیل خیابان مهدیه و مسجد جامع، پیگیری برای جذب 2 درصد عوارض از معادن موجود از سایر مواردی بود که فرماندار بافق در ادامه سخنان خود به آن اشاره داشته است.

فرماندار بافق  در مورد بحث کشاورزی افزود: نسخه ی  که در زمینه کشاورزی برای بافق پیچیده اند مانند شهرهای خوش آب و هوایی مانند اصفهان و تفت می باشد و این عادلانه نیست.