نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

برائت از مشرکان پرشورتر از گذشته برگزار شود

برائت از مشرکان پرشورتر از گذشته برگزار شود


امام جمعه بافق:

حجت‌الاسلام سید جواد سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بافق با تبریک خجسته سالروز میلاد سراسر سعادت هشتمین اختر آسمان امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) به دوران سیاسی مبارزات آن حضرت اشاره کرد و اظهار داشت: در طول سه سال حکومت امام رضا (ع) در خراسان به برکت حضور آن امام بزرگوار خراسان به یک پایگاه علمی و فرهنگی در آن دوران تبدیل شده بود.

امام جمعه بافق با بیان اهداف پذیرش ولایتعهدی توسط امام رضا(ع) افزود: در دروان ولایتعهدی ایشان باعث شد که علمای زیادی از سراسر دنیا و بلاد اسلامی به محضر آن حضرت وارد شده و استفاده علمی و معنوی ببرند.

وی با اشاره به اینکه اوضاع سیاسی در دوران حکومت امام رضا در خراسان به منافع مامون را به خطر انداخت، خاطرنشان کرد: در دروان حکومت امام رضا (ع) بر خلاف خواسته مامون، موقعیت و عظمت اسلام توسعه یافت و همین امر باعث شد که سرانجام آن حضرت را به شهادت برسانند.

سلیمانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به دیدار کارگزاران حج با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: امروز به برکت پیروزی انقلاب اسلامی کشور ایران در برگزاری مراسم عظیم حج موفق عمل کرده است.

وی تصریح کرد: حضور مسلمانان همه نقاط جهان در این کنگره بزرگ موجب وحدت و همدلی بین آنان شده و هر روز بر عظمت این اجتماع بزرگ افزوده می‌شود.

سلیمانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری یادآور شد: کنگره حج همزمان با دومین سال بیداری اسلامی از حساسیت بالایی برخوردار است و این حساسیت امسال با هتک حرمت به ساحت پیامبر اعظم (ص) دو چندان شده است.

امام جمعه بافق با اشاره به نتایج بزرگ حج ابراهیمی افزود: مراسم برائت از مشرکان که توسط حضرت امام (ره) بنیان نهاده شد، امسال با شکوه خاصی برگزار خواهد شد و مسلمانان یک بار دیگر در این مراسم انزجار خود را از استکبار جهانی و صهیونیسم اعلام می‌کنند.

وی همچنین با گرامیداشت 13 مهر روز نیروی انتظامی و تبریک این روز به کارکنان زحمتکش این نیرو بیان داشت: اعتقاد، اقتدار و توانایی نیروهای انتظامی برای ایجاد نظم و امنیت همواره باید در اوج باشد.

سلیمانی با اشاره وظیفه خطیر نیروهای انتظامی در برقرای آرامش و امنیت کشور، تصریح کرد: نیروهای انتظامی در واقع مجاهدان فی سبیل‌الله هستند زیرا در راه ماموریت خود جانفشانی‌های بسیاری کرده‌اند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این نیرو بیان داشت: مبارزه با سوداگران مرگ و تأمین امنیت مردم و کشته شدن در این راه شهادت در راه خداست زیرا تامین امنیت و آرامش برای مردم همواره در رأس امور در نظام اسلامی قرار گرفته است.

امام جمعه بافق خواستار اسلامی بودن برخوردها هم از سوی مردم و هم از سوی نیروی انتظامی شد و گفت: امروز نیروی انتظامی کشور با تمام قوا و اقتدار و وارد شده و ضرورت دارد این نیرو همواره در برابر مشکلات با هوشیاری و هوشمندانه برخورد کند.

سلیمانی در ادامه سخنان خود به برگزاری بسیار خوب برنامه‌های دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: این برنامه‌ها امسال با عظمت و شکوه خوبی برگزار شد که اوج آن حضور فرمانده کل سپاه پاسداران کشور در جمع نیروهای بسیجی استان بود که با اقتدار و شکوه خاصی این حضور شکل گرفت.

وی حضور فرمانده کل سپاه پاسداران کشور در جمع بسیجیان استان را بسیار باارزش خواند و تصریح کرد: این حضور مایه دلگرمی و شور و نشاط و امیدواری بین بسیجیان استان شد که جای بسی تقدیر و تشکر دارد.

سلیمانی با بیان اینکه شهرستان بافق بیش از 600 نفر بسیجی به یزد در این مراسم اعزام کرد، از حضور پر شور بسیجیان گردان‌های عاشورا، الزهرا (س) و امام حسین (ع) شهرستان بافق تقدیر و تشکر کرد.

گرامیداشت 13 مهر سالروز خروج حضرت امام (ره) از عراق و ورود به پاریس، تحلیل سخنان ریاست جمهوری در سازمان ملل و نقش آن در نشان دادن اقتدار و عزت جمهوری اسلامی ایران، تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری غرفه بافق در نمایشگاه دفاع مقدس در استان، گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان فکوری، نامجو و کلاهدوز و ... از مهم‌ترین موضوعاتی بود که امام جمعه بافق در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بافق به آن اشاره کرد.