نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

برای اولین بار رویداد روز ملی مزرعه شتر پاییز امسال در بافق برگزار می شود

برای اولین بار رویداد روز ملی مزرعه شتر پاییز امسال در بافق برگزار می شودبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ نشست برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری رویداد ملی مزرعه شتر در شهرستان بافق با حضور فرماندار، مسئولان جهاد کشاورزی و علوم دامی استان و جمعی از روسای ادارات شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار بافق در حاشیه این نشست به تشریح موضوعات مطرح شده در این جلسه پرداخت و گفت: ایستگاه تحقیقات شتر بافق بیش از سه دهه در شهرستان فعال است ولی معمولاً موضوعات پژوهشی و تحقیقاتی را بیشتر به صورت تئوری و پایان نامه ها را با همکاری دانشگاه‌های کشور پیش می برد.

محمد زاده رحمانی افزود: از سال گذشته پیگیری‌های لازم از طریق سازمان تحقیقات و آموزش و ترویج علوم کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت گرفت تا اینکه این مرکز از لحاظ سازمانی ارتقا داده شد و اخیرا به سایت الگویی ملی تحقیقات و توسعه شتر تک کوهانه کشور تبدیل شد.

فرماندار بافق افزود: با ارتقا صورت گرفته از این پس تمام امور تحقیقاتی و پژوهشی که در کشور صورت انجام می شود باید با هماهنگی مرکز بافق صورت پذیرد.

این مقام مسئول با اشاره به تجربیات ارزنده شهرستان در اصلاح نباتات ابراز امیدواری کرد: پیگیر هستیم تا در شهرستان یافته های پژوهشی این مرکز تحقیقاتی در عمل و در سطح شهرستان و استان پیاده و فاصله اصلاح نژاد شتر کاهش پیدا کند و در نهایت باعث افزایش محصولات و فرآورده های حاصل از پرورش شتر شود و شاهد ایجاد و توسعه مراکز و مزارع پرورش شتر در شهرستان باشیم.

  فرماندار بافق در ادامه با بیان اینکه رویداد ملی مزرعه شتر برای اولین بار در سطح کشور و در بافق برگزار می شود تصریح کرد: این رویداد علمی با حضورعلاقه مندان پرورش شتر در کشور، مقامات مسئول وزارت جهاد کشاورزی و همچنین رئیس و اعضای انجمن بین المللی شتر از اتریش در پاییز آینده برگزار می‌شود.  

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم حاصل این اقدامات و ارتقاء سطح سازمانی مرکز تحقیقات، افزایش مزارع پرورش شتر در سطح شهرستان، استان یزد و کشور باشد و همچنین درآمد شترداران و میزان فرآورده ها و محصولات با این اقدامات علمی و تحقیقاتی و با به کارگیری یافته های نوین علمی افزایش پیدا کند.