نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

برزگزاري كنگره بزرگداشت شيخ محمد تقي بافقي

برزگزاري كنگره بزرگداشت شيخ محمد تقي بافقي


برزگزاري كنگره بزرگداشت شيخ محمد تقي بافقي

حجت الاسلام والمسلمين صدوقي نماينده ولي فقيه در استان وامام جمعه يزد ، آيت ا... وافي نمايده مردم استان در مجلس خبرگان رهبري ، فلاح زاده استاندار يزد ، تعدادي از ائمه جمعه شهرهاي مختلف استان و جمعي از مسوولان استان يزد

وشهرستان بافق و همچنين اساتيدي از حوزه ودانشگاه كشور در اين مراسم حضور داشتند .
اداره فرهنگ وارشاد اسلامي بافق اين كنگره را با هدف شناخت ويژگيهاي شخصيتي آيت الله شيخ محمد تقي بافقي و ارج نهادن به مقام والاي آن عارف فرزانه برگزار كرد .
بيش از 300 مقاله وشعر در مورد نكو داشت مرحوم بافقي
از سراسر كشور به دبير خانه اين كنگره ارسال شده كه سي مقاله آن طي يكروز برگزاري اين كنگره قرائت شد و مابقي به صورت كتابچه منتشر خواهد شد .
نماينده مردم استان يزد در مجلس خبرگان رهبري در كنگره بزرگداشت مرحوم آيت الله شيخ محمد تقي بافقي ضمن نكوداشت آن عالم مبارز گفت : نام مرحوم بافقي همواره با
حوزه علميه ، تربيت طلاب ، امر به معروف ونهي از منكر ، مبارزه با طاغوت و توجه به امام زمان (عج) و مسجد مقدس جمكران پيوند خورده است وهرگز جدا شدني نيست .
آيت ا... "وافي " روحيه اخلاص و توجه به خدا رااز ديگر ويژ گيها ي مرحوم آيت ا... بافقي بر شمرد و افزود : بايد از حالات ، صفات ، ويژگيها و

خصوصيات شخصيت هاي بزرگي چون ايت ا... بافقي درس بگيريم وآن را در خود احيا’ كنيم .
وي همچنين با اشاره به بركات و اثرات پيروزي انقلاب اسلامي گفت : عزت و سرافرازي ايران اسلامي در جهان از بركت خون شهداي عزيز و نظام اسلامي و روحانيت است و بايد همواره از آن صيانت كنيم .
استاندار يزد هم در اين
مراسم جايگاه والاي كسب علم ودانش در اسلام را يادآور شد و گفت : عالمان ديني سرآمد افراد جامعه اند چرا كه وارث انبيا و ائمه اطهار (ع) و همواره ماندگارند .
فلاح زاده اضافه كرد : آيت الله بافقي همواره به دنبال كسب رضاي خدا و تحقق خواسته هاي الهي بود واز قدرت علمي ، روحي و بينش عميق سياسي برخوردار

بود . وی در ادامه افزود : از جمله کارهایی که می توان برای آن عالم فرهیخته انجام داد جمع آوری خاطرات و پندهای ایشان می باشد .
حجت الاسلام "سليماني " امام جمعه بافق نيز در اين كنگره پيرامون شخصيت علمي ، فقهي و مبارزاتي مرحوم بافقي مطالبي بيان كرد وگفت : آن عالم رباني افتخار اسلام و مكتب تشيع است .
آيت ا... شيخ محمد بافقي فرزند محمد باقر در سال 1252 هجري شمسي در بافق متولد شد .
وي پس از طي تحصيلات
مقدماتي در يزد به نجف اشرف رفت ودر زمره شاگردان آيت ا... سيد كاظم طباطبايي و آخوند خراساني قرار گرفت .
مرحوم آيت ا... بافقي در زمان مرجعيت آيت الله حاج شيخ عبدالكريم حائري يزدي موسس حوزه علميه قم به كشور بازگشت و نقش موثري در تقويت حوزه علميه قم داشت .
آن عالم رباني و عارف فرهيخته در
جريان قضيه كشف حجاب رضا خاني به شهر ري تبعيد شد و در همانجا در گذشت و در قم در جوار حرم مطهر حضرت معصومه (س) به خاك سپرده شد .