نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

برگزاري اولین نشست سازمانهای مردم نهاد شهرستان بافق

برگزاري اولین نشست سازمانهای مردم نهاد شهرستان بافق


برگزاري اولین نشست سازمانهای مردم نهاد شهرستان بافق

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ،"معاون فرماندار بافق" با اشاره به اینکه مشروعیت نظام در گرو برنامه ریزی و سیاستگزاری در راستای اهداف ولایت و رهبری داهیانه آن است، خاطرنشان ساخت: سازمانهای مردم نهاد در سایر نقاط دنیا با انگیزه های خیرخواهانه و در جهت خدمت به انسانها پدید می آیند اما انگیزه سازمانهای مردمی در کشور ما عمدتاً براساس اعتقاد و باور به اسلام و با رویکرد دینی شکل گرفته و خدمت به مردم با توجه به روحیه ایثار، مبارزه با ظلم و فساد و برقراری عدالت برگرفته از تعالیم الهی اسلام بوده و طبیعی است که ماحصل هر دو انگیزه بهره مندی خدمت گیرندگان یعنی مردم است.

حسين ندافيان با تاکید براینکه سمن ها مکمل خدمات دولت اسلامی به مردم هستند؛ تصریح کرد: این نهادهای مردمی در واقع دولت اسلامی را در رفع کاستی ها یاری می رسانند و این رفتار اجتماعی از سوی سمن ها، عین حفظ نظام محسوب می شود. این امر در مورد همه سازمانهای مردم نهاد فعال در حوزه هاي مختلف  مصداق عینی و عملی دارد.

مسئول سازمانهاي مردم نهاد فرمانداري هم در اين نشست ایجاد ارتباط میان سازمانهای مردم نهاد را پیشنهاد کرد و فعالیتهای شبکه ای و به هم پیوسته و نظام مند میان گروههای همفکر را سبب پرهیز از موازی کاری و هم پوشانی در این امور و هم افزایی فعالیت آنها و نهادینه شدن اخلاق در جامعه با هزینه بسیار نازلتر عنوان نمود.

مظفري اظهار امیدواری کرد: تنوع فعالیتها، نحوه تعامل و تبادل اطلاعات و تجارب فی مابین، به همسویی و همنوایی سازمانهای مردم نهاد  در جهت تکامل، رشد افراد برای دستیابی به جامعه ای سالم منجر ميشود.

در این نشست، مسئولین و نمایندگان سازمانهای مردم نهاد فعال نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مبنی بر چگونگی بهبود روند فعالیتها و همچنین استمرار و شیوه فعالیت ها اعلام داشتند. آنها تعامل و ارتباط شبکه ای را با یکدیگر خواستار شده و ایجاد آن را در جهت جلوگیری از موازی کاری و هم افزایی موثر خواندند. نمایندگان سمن ها ، مهمترين ابزارهای مورد نیاز جهت تحقق اهداف خود را تامين اعتبار و همكاري و هماهنگي ارگانها و نهاد هاي دولتي به عنوان یک راهکار مورد تاکید قرار دادند و حمايت و همكاري فرمانداري را در این راستا پیشنهاد نمودند.