نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

برگزاري شوراي ستاد اقامه نماز شهرستان بافق

برگزاري شوراي ستاد اقامه نماز شهرستان بافق


برگزاري شوراي ستاد اقامه نماز شهرستان بافق

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق، ستاد اقامه نماز شهرستان بافق با حضور امام جمعه ، فرماندار و ساير اعضاي ستاد كه در اداره فرهنگ و ارشاد بافق برگزار شد ، پيرامون راهكارهاي توسعه وترويج فرهنگ نماز در سطوح مختلف جامعه بحث وتبادل نظر شد .

دبيرستاد اقامه نماز استان در اين جلسه با اشاره به آثار و بركات نماز در زندگي فردي واجتماعي گفت : نماز صندوقي پر از اسرار الهي است كه متاسفانه تاكنون رموز اين فريضه به خوبي كالبد شكافي نشده است .
حجت الاسلام " نبي پور" تلاش دستگاههاي فرهنگي براي توسعه فرهنگ نماز در جامعه را خواستار شد و تاكيد كرد: هركس در ترويج اين فريضه كه همتاي امامت و ولايت است قصور و كوتاهي كند در پيشگاه خدا و پيامبرش مسول خواهد بود .

"امام جمعه" بافق در اين نشست اظهار داشت : هدف اصلی شورای اقامه نماز فراهم نمودن شرایط مناسب به منظور اقامه نماز مطلوب دانست كه در این راستا  ادارات  و مراكز  آموزشی و غیره را مكلف به داشتن نماز خانه خوب با امكانات و تجهیزات شایسته ، نماز اول وقت ، دارا بودن امام جماعت و برگزاری نماز جماعت دانست و یادآور شد آموزش ترویج و توسعه فرهنگ نماز در هدایت عمومی جامعه بسیار ضروری است.

فرماندار بافق در اين نشست ضمن تشكر از مردم ولايي و متدين بافق بالاخص هياتهاي عزاداري در پرپايي نماز باشكوه ظهر عاشورا گفت: باشكوه برگزار كردن نماز جماعت در ادارات و دستگاه‌های اجرايی نيز بسيار مهم است.

" ذبيح الله خواجه اي" افزود : بايد فرهنگ خواندن نماز اول وقت را بين جوانان گسترش دهيم و به همين دليل بايد در دانشگاه‌ها و مدارس نماز جماعت برگزار شود.

در ادامه جلسه ساير اعضاي ستاد اقامه نمازشهرستان بافق گزارشي از عملكرد و برنامه هاي ادارات خود را ارائه كردند.