نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

برگزاری جشن فارغ التحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی بافق

برگزاری جشن فارغ التحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی بافقفرماندار بافق در سومین جشن بزرگ فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بافق كه در دانشگاه آزاد بافق برگزار شد،بر آموختن و کسب علم با استراتژی اسلامی "ز گهواره تا گور دانش بجوی" تأکید کرده و اظهار داشت:بدون آموختن علم و دانش پیشرفت ممکن نیست و مردم بی سواد به پیروزی و کامیابی دست نخواهند یافت.

وی خاطر نشان كرد: جوانان با فراگفتن علم و دانش ،کشور و مردم شان را از حالت کنونی نجات داده و به سوی  پیشرفت و ترقی سوق دهند.

حسين ندافيان افزود: برگزاری جشن امروز را با جشن گرفتن از مقام شامخ علم و دانش مساوی میدانم که بزرگترین معیار ارزشی در تفکر دینی ما مسلمانان و در اندیشه عقلانی انسان امروز است.

وی با اشاره به سطح غنی علم در گذشته و وجود نخبگان فراوان اظهار داشت: ما باید همه تلاشمان در جهت ارتقاء و پیشرفت سطح علمی دانشجویان برای ساختن نخبگان و دانشمندان دیگر بكار گيريم و در این راه نباید تنها وامدار دانش غرب باشیم.

ندافيان گفت: دانش آموختگان سرمايه هاي ارزشمند و عظيم دانشگاه محسوب مي شوند.

فرماندار بافق هدف از‌ برگزاري اين جشن را فراهم كردن خاطره‌اي به ياد ماندني از روزهاي پاياني تحصيل براي فارغ التحصيلان به عنوان ثمره و زحمات همكاران دانشگاهي، ‌معرفي افرادي كه پس از فراغت از تحصيل از اين دانشگاه اكنون در مشاغل و يا موقعيت‌هاي مهم علمي، فرهنگي و اجتماعي در سطح كشور مشغول به كار هستند و همچنين در اين روز ما به معرفي افراد برتر و ممتاز علمي در سطح رشته‌ها و مقاطع مختلف تحصيلي و همينطور افرادي كه در مقاطع بالاتر تحصيلي پذيرفته شده‌اند، خواهيم پرداخت‌.

وي گفت: هرچه نیروهایی که موفق به گذراندن دوره تحصیلات عالی خود می شوند دارای مهارت و علم بیشتر باشند پیشرفت و توسعه کشور نیز بیشترخواهد بود.

ندافيان فارغ التحصیل شدن را پایان کار ندانست و اظهار داشت: هدف دانشگاه تربیت نیروهای خلاق در جامعه و تامین متخصصین با کارایی بالا است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد بافق طی سخنانی ضمن تبریک به دانش آموختگان واحد، به ارائه گزارشی از وضعیت فارغ التحصیلان پرداخت و با اعلام اینکه تاکنون 5730 نفر از این دانشگاه فارغ التحصیل شده که از این تعداد 1425 نفر بومی بوده اند، آنها را گنجینه های باارزشی دانست که می توانند در جای جای ایران اسلامی مثمرثمر باشند و با توانمندی خود، نام واحد بافق را به همه بشناسانند.

در سومین جشن فارغ التحصیلی واحد بافق که با همت کانون فارغ التحصیلان واحد و در تالار آفرینش برگزار شد، 165 نفر از فارغ التحصیلان دو ترم گذشته واحد تجليل و از شش تن از دانش آموختگان قبلی دانشگاه که در حال حاضر مسئولیت های اجرایی دارند یا در حوزه  کارآفرینی فعال هستند، نیز تقدیر شد و جشن  با ارائه لوح یادبود و تندیس  به دانش آموختگان ، پایان پذیرفت.