نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

برگزاری جلسه برنامه ریزی مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی بافق

برگزاری جلسه برنامه ریزی مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی بافق


برگزاری جلسه برنامه ریزی مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی بافق

در ابتدای جلسه ندافیان معاون فرماندار ضمن خیرمقدم به حاضرین و تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدا.. الحسین (ع) و تشریح دستور کار جلسه خواستار ارائه نظرات اعضا در خصوص بهتر برگزار شدن مراسم تاسوعا و عاشورای امسال نسبت به سال گذشته شدند.

حجت الاسلام روحانی مسئول اداره تبلیغات اسلامی بافق در این جلسه اظهار داشت امسال کشور ما گرفتار فتنه شده، فلذا اشعار منتخب از سوی مداحان باید آمیخته با مسائل انقلاب و ولایت فقیه باشد و بمنظور شرکت همه عزاداران در نماز ظهر عاشورا خواستار کوتاه شدن دنباله هیاتها و خودداری از آوردن برخی دسته جات و چیزهای اضافی از سوی هیاتها شدند و همچنین اذعان داشتند هیاتهایی که بتوانند مردم را بیشتر با مصائب اباعبدا..(ع) آشنا کند بعنوان هیات نمونه معرفی خواهد شد.

لازم بذکر است در پایان جلسه تصمیماتی به شرح ذیل گرفته شد :

1. مقررشد به منظور هماهنگی بیشتر بین هیات های مذهبی و سازمان تبلیغات جلسات فصلی تشکیل گردد. (متولی تشکیل جلسات سازمان تبلیغات می باشد)

2. مقررشد هیاتها توجیه تا از آوردن برخی از لوازم اضافی خودداری و تعداد شترهایی که برای هیاتها می آید به حداقل برسد.

3. مقررشد بمنظور ترویج فرهنگ احیاء امر به معروف و نهی از منکر ستادی از سوی اداره فرهنگ و ارشاد جهت تذکر به مزاحمین نوامیس مردم در محل مستقر گردد.

4. مقررشد نیروی انتظامی ضمن برقراری نظم و امنیت مراسم باتوجه به خالی بودن اکثر منازل در این ایام و احتمال وقوع سرقت نسبت به افزایش گشت ویژه در کوچه ها و معابر شهر اقدام لازم را بعمل آورد.