نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

برگزاری دومین جلسه ستاد هماهنگی سرشماری نفوس و مسکن شهرستان بافق

برگزاری دومین جلسه ستاد هماهنگی سرشماری نفوس و مسکن شهرستان بافق


برگزاری دومین جلسه ستاد هماهنگی سرشماری نفوس و مسکن شهرستان بافق

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ؛دومین جلسه ستاد هماهنگی سرشماری نفوس و مسکن شهرستان بافق روز سه شنبه 15/6/90 با هدف تعیین برآوردهای اولیه و انجام برنامه ریزیهای لازم در فرمانداری این شهرستان برگزار شد .

 

در ابتدای جلسه حسین ندافیان فرماندار شهرستان بافق گفت: آمار مبنای تمام برنامه ریزیهای دولت در جهت توسعه اقتصادی،برنامه ریزی بودجه ای است وسرشماری کار بسیار بزرگ وپر هزینه ای می باشد که به برکت دولت نهم و دهم فاصله زمانی سرشماری از 10 سال به 5 سال کاهش یافته است وباعث به روز شدن آمار و تصمیم گیریهای صحیح تر می باشد.

وی به اعضای ستاد سرشماری اعلام نمود که مطابق قانون می بایست در زمان سرشماری کلیه دستگاههای اجرایی پشتیبانی وتدارکات سرشماری را در اولویت کاری قرار دهند تا هدف این امر محقق گردد.

ندافیان یادآور شدکه طرح سرشماری نفوس مسکن در سه مرحله جذب نیروی انسانی ،اطلاع رسانی وسرشماری اجرا خواهد شد که در هر مرحله می بایست امورات به دقت پیگیری شود علی الخصوص در مرحله اطلاع رسانی با عنایت به اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها نبود کالای سهمیه ای ممکن است روستائیان حساسیت لازم را به موضوع سرشماری نشان ندهند لذا باید با اطلاع رسانی کلیه دستگاههای اجرایی شهرستان این موضوع حل گردد.

ندافیان افزود: در محله اجرای سرشماری تعداد 29 مامور سرشماری ،8کارشناس گروه،8 بازبین ،2 کارشناس بازبین ،2 کارشناس مسئول فنی واجرایی و یک معاون فنی آموزش سطح شهرستان را با وسعت 17633 کیلومترمربع پوشش خواهند داد که باید اطلاع رسانی دقیق وگسترده انجام ، تا افرادی بومی وآشنا به منطقه جذب شوند و مردم برای آمار همکاری نموده تا درروند اجرای سرشماری خللی وارد نشود وبه نحومطلوب انجام پذیرد.

گفتنی است طرح ملی سرشماری نفوس و مسکن در روزهای 2 الی 22 آبان ماه سال جاری برگزار می گردد.