نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

برگزاری عید سعید قربان در بافق

برگزاری عید سعید قربان در بافقبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق، نماز عید سعید قربان صبح امروز با حضور مردم  ولایی و شهید پرور بافق در مسجد جامع این شهر اقامه شد.

امام جمعه موقت بافق با تبریک این عید سعید، آن را یادگار حرکت توحیدی حضرت ابراهیم بت شکن (ع)، در زمینه حمد و سپاس خدا دانست.

"حجت الاسلام هاشمی" در خطبه نخست از عید قربان به عنوان آزمایش الهی یاد کرد وتصریح کرد: حضرت ابراهیم خلیل با چشمی باز و با بصیرت کامل به مهمانی خداوند رفت تا در این امتحان و مهمانی فرزندش خویش را عید سعید قربان یادآور خاطره حضرت ابراهیم (ع) و فرزندش حضرت اسماعیل (ع) در سرزمین منا است.

وی با اشاره به امتحان ابراهیم خلیل و اسماعیل(ع) در سرزمین منا گفت: سنت حسنه عید قربان به عنوان یکی از اعیاد مهم مسلمانان باید احیا و این سنتها به صورت باشکوه برگزار شود.

حجت الاسلام هاشمی با بیان اینکه عید قربان مانند عید فطر از بزرگترین اعیاد مسلمانان است، گفت: فلسفه عید قربان نزدیکی به خدا، تهذیب نفس و عبادت برای خدا است.

اشاره به سالروز ولادت امام هادی (ع) ، 8 آبان و شهادت حسین فهمیده و عید غدیر خم از دیگر مباحث خطیب نماز عید قربان بافق بود.