نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

برگزاری مراسم سالروز وفات حضرت زینب (س) در بافق

برگزاری مراسم سالروز وفات حضرت زینب (س) در بافقبمناسبت  سالروز وفات حضرت زینب (س)مراسمی در آستان مقدس حضرت امامزاده عبدالله (ع) بافق برگزار گردید.

همزمان با سالروز وفات زینب کبری (سلام الله علیها) مراسمی شامگاه سه شنبه 16 خرداد ماه سال جاری با حضور مردم ولائی شهرستان بافق وزائرین و مجاورین حضرت امامزاده عبدالله بن موسی الکاظم (ع) شهرستان بافق توسط هیئت عزاداران آستان مقدس در صحن مطهر آن حضرت در بافق برگزار گردید.

در این مراسم "حجت السلام والمسلمین"میرغنی زاده " به زندگانی پر فراز ونشیب حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) اشاره نمود و افزود به غیر از انوار مقدسه چهارده معصوم (ع)، در میان خاندان رسالت و اهل بیت گرامى پیامبر اكرم (ص)، افرادى هستند كه در نزد خداوند متعال داراى رتبه و منزلت رفیع و والایى می باشند و توسل به ایشان، موجب گشایش مشكلات و معضلات امور دیگران است. که حضرت زینب (س) از نمونه های بارز می باشند

امام جماعت آستان مقدس حضرت امامزاده عبدالله (ع) در بخشی از دیگر سخنان خود به واقعه کربلا اشاره کرد و گفت حضرت زينب سلام ا... عليها، شيرزن دشت كربلا سرانجام پس از عمري دفاع از طريق حقه ولايت و امامت در 15 رجب سال 63 هجرى قمرى در سفرى كه به همراه همسر گراميشان عبداللّه بن جعفر به شام رفته بودند، وفات نموده و بدن مطهر آن بانوى بزرگوار در همانجا دفن گرديد.

راه اندازی هیات عزاداری و نوحه خوانی وسینه زنی مداحان اهل البیت و برگزاری نماز جماعت از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود