نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

برگزاری نخستین جشن گلریزان در بافق

برگزاری نخستین جشن گلریزان در بافقبه گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، نخستین جشن گلریزان بافق با همت شرکت سنگ آهن مرکزی و ستاد دیه این شهرستان با حضور امام جمعه ، فرماندار ، رئیس ستاد دیه استان و جمع کثیری از مسئولان محلی و استانی و خیران بافقی برگزار شد.

"حجه الاسلام سید جواد سلیمانی" در این مراسم با اشاره اینکه ائمه اطهار (ع) همواره بر تحکیم روابط اجتماعی انسان‌ها و بر طرف کردن مشکلات مردم در زمینه‌های گوناگون تاکید داشته‌اند، خاطر نشان کرد : از کمالات اختصاصی انسان احسان است و این موهبت عظیمی که خداوند به انسان اهدا کرده مختص خداوند سبحان و انسان است و بهای هر انسان به اندازه احسان اوست.

امام جمعه بافق تصریح کرد: سیره ائمه (ع) بر انفاق، بخشش، صدقه و رسیدگی به فقرا و نیازمندان بوده است و چه خوب است که این سنت را نیز ادامه دهیم .

سلیمانی یادآور شد: همه باید دست به دست هم بدهیم تا زندانیان جرایم غیر عمد را آزاد کنیم زیرا نبود سرپرست خانواده علاوه بر مسائل مالی ممکن است فرزندان خانواده‌ها را نیز به فساد بکشاند و این کار خیر علاوه بر دستگیری مادی، دستگیری اجتماعی و معنوی را به دنبال دارد.

وی گفت: جشن گلریزان مسابقه‌ای برای افراد خیر با نیت کمک به آزادی افراد گرفتار و زندانیانی است که به دلیل مشکلات مالی توان پرداخت بدهی خود را ندارند.

رئیس ستاد دیه استان یزد در نخستین جشن گلریزان بافق عنوان کرد: جشن گلریزان جشن بزرگی است که در ماه بزرگ رمضان این شرایط را برای نجات هر دو نوع خانواده آسیب دیده مهیا می‌کند و این کار ارزشمندی در ماه مبارک است که در آن به کار خیر و دستگیری از دیگران بسیار سفارش شده است.

"اسلام افشون" یادآور شد: کمک‌های نقدی که در جشن گلریزان جمع آوری می‌شود تنها برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد اختصاص دارد تا با پرداخت دیه این زندانیان، آنان به آغوش گرم خانواده‌هایشان باز گردند.

وی با اشاره به سابقه برگزاری جشن گلریزان در استان یزد ابراز داشت: از آغاز فعالیت این ستاد از سال 83 تاکنون مبلغی بالغ بر 211 میلیارد ريال با همت خیران و نیکوکاران در جشن گلریزان جمع آوری شده که منجر به آزادی بیش از 715 نفر زندانی جرایم غیر عمد در استان یزد شده است.

افشون خاطرنشان کرد : با جلساتی که ستاد دیه استان و کمیته صلح و سازش برگزار شده است مبلغ 101 میلیارد ريال از این مبلغ توشط شکاط بخشیده شده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر 40 محکوم مالی غیرعمد شامل محکومان مهریه و نفقه، محکومان چک برگشتی و محکومان دیه تصادفات در زندان یزد به سر می‌برند.

رئیس ستاد دیه استان یزد افزود: برای آزادی این 40نفر مبلغ 3میلیارد و 400 میلیون تومان مورد نیاز است که امیدواریم بخشی از این مبلغ در جشن‌های گلریزان ماه مبارک رمضان جمع‌آوری شود.

اسلام افشون در جشن گلریزان بافق با اشاره به 40 نفر محکوم در زندان یزد گفت : در حال حاضر 4 نفر از این محکومان مربوط به شهرستان بافق هستند که برای آزادی آنها مبلغ 3.5 میلیارد ريال نیاز است تا این محکومان نیز به آغوش گرم خانواده برگردند.

گفتنی است در پایان این مراسم معنوی برای آزادی 4 محکوم بافقی مبلغ یک میلیارد و 950 میلیون ريال به همت خیران ، بازاریان و مسئولان شهرستان بافق جمع آوری شد.