نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

برگزاری نخستین همایش فضای مجازی در بافق

برگزاری نخستین همایش فضای مجازی در بافق


مسئول بسیج سایبری ناحیه مقاومت بسیج بافق خبرداد

محمدحسن شایق امروز در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج اظهار داشت: این همایش یک روزه با حضور فرماندار شهرستان بافق، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق و بیش از ۵۰۰ علاقمند به فعالیت در فضای مجازی برگزار شد.

وی افزود: این همایش که با همکاری شرکت سنگ آهن مرکزی ایران برگزار شد، اهدافی چون آشنایی قشر دانشجو و دانش‌آموز با فضای مجازی، لزوم حضور در جبهه‌های جنگ نرم و… را دنبال می‌کند.

شایق با اشاره به لزوم آشنایی با تهدیدات نرم یادآور شد: امروز با توجه به فن‌آوری های نوین دنیا، کمتر شاهد تهدیدات نظامی هستیم و این خود دلیلی بر لزوم فراگیری و آشنایی با فضای مجازی و سایبری برای قشر‌های مختلف به ویژه دانش‌آموزان است.

مسئول بسیج سایبری شهرستان بافق اظهار امیدواری کرد: برگزاری این همایش‌ها، آغازی برای حرکت خودجوش جوانان در راستای فعالیت‌های سایبری باشد.

وی افزود: در سال ۹۱ کارگاه‌های فضای مجازی و آموزش جنگ نرم را در شهرستان بافق راه‌اندازی خواهیم کرد و در این راستا حوزه بسیج سایبری در این شهرستان دایر شده است

شایق ادامه داد: این روزها و با نزدیکی به انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، شاهد فضایی مسموم در دنیای مجازی هستیم که جوانان ما باید کاملا بر آن واقف باشند و با حضور پرشور و حماسی خود دشمنان این نظام را مثل همیشه مایوس و ناامید کنند

خبرنگار : علی عبداللهی